Jak znaleźć archiwum wojskowe

W naszym wielkim kraju, losy ludzi i całych rodzin mocno przeplatają się z jej historią. A historia Rosji w ostatnim wieku była związana z wieloma wojnami i okresem masowych represji stalinowskich. Nie jest więc zaskakujące, że do tej pory niektórzy obywatele zajęci poszukiwaniem swoich poległych i zaginionych krewnych. Aby dowiedzieć się o losach człowieka, który zaginął na wojnie, trzeba znaleźć wojskowy archiwum i wysłać zapytanie tam.

Jak znaleźć archiwum wojskowe

Instrukcja

1
Skontaktuj się z Росархив – jedno z największych archiwów agencji Rosji. W nim są przechowywane informacje o żołnierzach, którzy zginęli w trakcie działań wojennych. Wśród jednostek znajdujących się pod jego bezpośrednim kierownictwem, wzór Rosyjski Państwowy wojskowo-historyczne archiwum i archiwum marynarki wojennej. Wszystkie ich fundusze znajdują się w otwartym dostępie. Z dostępnymi materiałami archiwalnymi można zapoznać się w wyposażonej sali śniadaniowej. Ci, którzy pracują na osobisty wniosek, mają prawo do otrzymania 5 spraw i описей w dzień. We wniosku, w archiwum mogą być wykonane fotokopii i mikrofilmów dokumentów.
2
Znajdź informacje o innych wojskowych archiwach w internecie. Federalny archiwalne agencja (Росархив) ma swoją stronę internetową, gdzie można znaleźć adresy Centralnego archiwum Ministerstwa obrony federacji ROSYJSKIEJ, wojskowo-pomnika centrum sił Zbrojnych i Głównego marynarki archiwum Ministerstwa obrony federacji ROSYJSKIEJ. Na stronie internetowej podane są również numery kontaktowe tych wojskowych archiwów, zadzwoń na temat tych telefonów i dowiedz się warunki korzystania z informacji.
3
Złóż zapytanie do Centralnego archiwum Ministerstwa obrony federacji ROSYJSKIEJ (ЦАМО), położony w r. Podolsk. W nim są przechowywane dokumenty wszystkich sztabów wojskowych, związków i części od 1941 do końca lat 80-tych ubiegłego wieku. Skontaktuj się w tym archiwum osobiście, jeśli mieszkasz w pobliżu Podolska.
4
Poszukaj informacji o człowieku, nie вернувшемся z wojny, w banku danych zeskanowanych dokumentów w, tak zwanym, безвозвратным strat – ОБД „Memoriał” na miejscu tej bazy danych w internecie. Wpisz w odpowiednim polu dostępne dane według nazwiska, imienia, nazwisko rodowe, roku urodzenia i stopniem człowieka. Pola można wypełnić nie wszystko, w tym przypadku po prostu rozszerzyć kryteria wyszukiwania. Zobaczysz skany dokumentów, gdzie spotyka się wzmianki o ludziach z takimi danymi. Na skan dokumentu w именном liście znajdują się informacje o najbliższych krewnych – żonie lub rodzicach. To pomoże ci w znalezieniu.
logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.