Jak zmienić znak towarowy

Znak towarowy – unikalne logo, oznaczenie, które ta firma zaznacza swoje produkty, usługi. To narzędzie indywidualizacji przedsiębiorstwa, które ma kojarzyć się u klientów z daną firmą. Znak towarowy jest własnością przedsiębiorstwa, ma swoją wartość w wyrażeniu pieniężnym i należy go zarejestrować w upoważnionych organach państwowych.

Jak zmienić znak towarowy

Instrukcja

1
Zanim których możecie następnie zmienić znak towarowy, przygotuj i wyślij wniosek do Роспатент-ФИПС na przeprowadzenie weryfikacji dostarczonych szkiców znaku towarowego na tożsamość i podobieństwo z istniejącymi znakami lub serwowane na załatwienie znakami towarowymi innych przedsiębiorstw i firm. Należy to zrobić, aby nie naruszyć ich prawa zastrzeżone.
2
Jednocześnie można spędzić osoba szukaj na znanym przemysłowym wzorców znaków towarowych nie tylko w części graficznej, ale i w części słownego oznaczenia, jeżeli jest ono częścią znaku towarowego. Według obowiązującego prawa, naruszać praw osób trzecich może nie tylko tego samego typu, znak towarowy, ale i marka. W tym przypadku należy również przeanalizować otwartą część znajdującego się w ogóle dostępu do Jednolitego Państwowego Rejestru Osób Prawnych na tożsamość i zgodność z nazwa marki.
3
Po otrzymaniu przeanalizuj raport od Роспатент-ФИПС i wyniki własnej wyszukiwania wzorów przemysłowych i oznaczeń w REGON. Upewnij się, że nie znaleziono próbek, tych samych lub podobnych do stopnia zmieszania z logo i przejdź do rejestracji i rejestracji znaku towarowego.
4
Złożyć wniosek w urzędzie patentowym Роспатент-ФИПС zgodnie z obowiązującymi zasadami sporządzania, składania i rozpatrywania wniosku o rejestrację znaku towarowego, zatwierdzonym rozkazem Роспатента nr 32 z dnia 5 marca 2003 r.
5
W pakiecie dokumentów włącz wniosek o rejestrację dołączonego oznaczenia jako znaku towarowego, w którym należy podać pełną nazwę przedsiębiorstwa wnioskodawcy, miejsca jego znalezienia i adres. Nie zapomnij dołączyć szkice znaku towarowego i wykaz tych towarów, które będą im oznakowane. Powinny one być pogrupowane według klas zgodnie z Międzynarodowej klasyfikacji towarów i usług (МКТУ) do rejestracji znaków. Jako aplikacji należy również opis reklamowanej logo.
6
Dołączyć do pakietu dokumentów potwierdzenie płatności państwowej opłaty za złożenie wniosku o rejestrację znaku i jej formalną wiedzę specjalistyczną. Wynosi ona 2000 rubli. Pobierana opłata za wycenę znaku towarowego. Jest ona równa 8500 pln i każdy dodatkowo zawarte klasa МКТУ zwiększa jej na 1500 rubli.
logo
Article Categories:
Sporządzenie dokumentów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *