Jak zmienić kategorię w wojskowym bilecie

Jednym z głównych elementów poborowy kampanii – przejście призывником medycznej komisji, która przyjmuje wnioski o kategorii jego przydatności do służby. Na podstawie wyników badania chłopcu przypisana kategoria ważności. Zdarza się, że występuje konieczność zmiany jej.

Jak zmienić kategorię w wojskowym bilecie

Instrukcja

1
Samodzielnie uruchomić procedurę rewizji lekarskiej o swojej przydatności do służby w armii. Do tego skieruj się w ten rekrutacji, gdzie wprowadzone do ewidencji, pisemne oświadczenie z prośbą o przeprowadzenie ponownego badania lekarskie. Uzasadnieniem swojego zgłoszenia mogą służyć zmiany, nawet w stanie zdrowia.
2
Na podstawie złożonego oświadczenia wojskowa komisja lekarska że przeprowadzi w swoim zakresie ponowne badania lekarskie, na podstawie którego zostanie podjęta nowy wniosek o kategorii przydatności do spożycia lub potwierdzone przez przeora. Jeśli twoje zdrowie jest faktycznie uległa poprawie, to uzyskacie inną kategorię przydatności do spożycia, czyli uznają dopuszczony do służby wojskowej (kategoria „A”) lub dopuszczony z kilkoma ograniczeniami (kategoria „B”).
3
Jednak przypisanie nowej kategorii przydatności do spożycia nie oznacza, że może ponownie wezwać do służby w siłach Zbrojnych – to badanie odbywa się tylko w celu konta.
4
Co zrobić, jeśli odmówił egzamininować lub na podstawie jego wyników ponownie uznali ograniczona dopuszczony do służby wojskowej, w tym diagnozy daje prawo do przypisywania kategorii „A” lub „B”? Te działania (zaniechania) wojskowego komisarza, a także nie устроившее ciebie wniosek wojskowej komisji lekarskiej обжалуйте w instancjach sądowych. Jak pokazuje praktyka, masz dość duże szanse osiągnąć pożądany przez sąd.
5
Ponadto, nie zgadzając się z wnioskami lekarzy wojskowych, odbywających się ponowne badania, można wymagać przeprowadzenia niezależnej wojskowo-lekarskiej ekspertyzy (Pozycja o niezależnej wojskowo-lekarskiej ekspertyzy). Co prawda, będzie ona przeprowadzona za konto i tylko w tych placówkach służby zdrowia, które posiadają odpowiednią licencję.
Należy zwrócić uwagę
Młody człowiek może być uznany za dopuszczony do służby w Siłach Zbrojnych (kategoria „A”), wykorzystywane z niewielkimi ograniczeniami (kategoria „B”), a także w ograniczonym stopniu wykorzystywane (kategoria „B”) i niegodziwym (kategoria „D”). To oznacza, że albo podlega wezwanie do wojska, albo jest zwolniona od niego, albo całkowicie uwalnia się od wykonania obowiązku służby wojskowej.

logo
Article Categories:
Sporządzenie dokumentów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *