Jak zmienić ip bez proxy

Zmiana adresu IP pozwala ominąć ochronę niektórych programów i zasobów internetowych. Najprostszym sposobem, aby zmienić adres IP dla połączenia do określonej witryny – skorzystać z proxy-serwer. Ale istnieją metody, które pozwalają nie korzystać z danych zasobów.

Jak zmienić ip bez proxy

Trzeba

  • Konto administratora.

Instrukcja

1
W tej sytuacji, gdy trzeba użyć statycznego adresu IP w celu nawiązania połączenia z serwerem dostawcy, samodzielnie zmienić jego wartość. Podczas pracy z systemem Windows XP, przejdź do menu „Start” i przesuń kursor na pozycję „połączenia Sieciowe”. Wybierz menu „Pokaż wszystkie połączenia”.
2
Prawym przyciskiem myszy kliknij ikonę połączenie z internetem i wybierz opcję „Właściwości”. Wybierz ustawienia protokołu internetowego TCP/IP. Znajdź pole „adres IP” i zmień wartość określona w nim. Kliknij przycisk Ok, aby zapisać ustawienia.
3
Podczas konfigurowania ustawień w systemach Windows Seven i Vista kliknij na ikonę sieci, znajdującej się w zasobniku systemowym. Otwórz menu „Centrum sieci i udostępniania”. Przejdź do ustawień kart sieciowych.
4
Otwórz okno właściwości wybranego połączenia. Wybierz opcję „Protokół internetowy TCP/IPv4”. Zmień jego ustawienia, jak to opisano w kroku drugim.
5
Jeśli twój dostawca korzysta z dynamicznych adresów IP, to po prostu rozłącz połączenie z internetem i siecią lokalną, jeśli jest obecny. Po 2-3 minutach ponownie połącz się z siecią i sprawdź wartość adresu IP.
6
Jeżeli w ten sposób nie pomógł, to otwórz menedżera urządzeń. Znajdź kartę sieciową i przejdź do jej właściwości. Otwórz zakładkę „Zaawansowane” i znajdź pole Network Address. Zmień ustawienie adresu MAC. Zapisz ustawienia i переподключитесь do sieci. Najprawdopodobniej zostanie wydany nowy adres IP.
7
Przy wyborze nowego adresu MAC lepiej wymienić 1-2 cyfry w standardowym ustawieniu. Otwórz konsolę poleceń, wpisując cmd w polu „Uruchom” i wpisz polecenie ipconfig /all. Sprawdź adres MAC karty sieciowej, zanim wprowadzić nową wartość.
logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.