Jak zmienić cykl menstruacyjny

Regularny cykl menstruacyjny jest ważnym wskaźnikiem zdrowia reprodukcyjnego kobiety. W normie jego długość wynosi 3-5 tygodni. Czasami zachodzi konieczność zmiany długości cyklu, czyli przybliżyć ofensywę następnej miesiączki lub odsunąć ją na jakiś czas. Przy odpowiednim podejściu można to zrobić bez szkody dla organizmu.

Jak zmienić cykl menstruacyjny

Instrukcja

1
Cykl miesiączkowy składa się z dwóch faz: do owulacji i po niej. I jeśli czas trwania drugiej fazy jest stała (około dwóch tygodni), to na pierwszej wpływają różnorodne czynniki. Dlatego długość cyklu może różnić się od 21 do 35 (w normie) dni i więcej. Tak jak wszystkie zmiany w organizmie zachodzą pod wpływem hormonów, przysunąć lub odsunąć miesiączki można, подкорректировав ich stosunek. Do tego są miękkie ludowe, jak i poważne zastosowania środków.
2
Na wszystkie procesy zachodzące w organizmie kobiety w pierwszej fazie cyklu miesiączkowego, wpływają estrogeny. To właśnie od ich ilości zależy szybkość dojrzewania komórki jajowej i wzrostu endometrium. Zmniejszyć poziom estrogenów, a więc nieco wydłużyć pierwszą fazę cyklu, można, we diety. Jedz więcej warzyw, zwłaszcza, kalafior i brokuły. Dodawaj do potraw orzechowe i olej lniany. Wykonywać ćwiczenia fizyczne.: nawet drobne, ale regularne obciążenia mają wpływ na poziom estrogenów.
3
Zwiększyć poziom estrogenów, a więc zmniejszyć długość pierwszej fazy cyklu, można również za pomocą zasilania. Jedz rośliny strączkowe, w szczególności fasola, groch, soja, i niskiej zawartości tłuszczu, ryby i mięso. Ale pamiętaj, że we wszystkim trzeba zachować umiar. Zbyt wysoki poziom estrogenów (tak jak i zbyt niski) wpływa nie tylko na długość cyklu miesiączkowego, ale i na ogólne samopoczucie.
4
Wpływać na długość cyklu może borowa macicy, lub ортилия однобокая. Roślina ta zawiera фитогормоны, które mają wpływ na kobiecy układ rozrodczy. Jeśli chcesz wydłużyć cykl menstruacyjny, pić napar z боровой macicy (łyżka ziół na szklankę wrzącej wody) w ciągu pierwszych 2 tygodni po miesięcznych. Jeśli chcesz przyspieszyć wystąpienie miesiączki, pij napar z drugiej fazie cyklu. I lepiej nie angażować się траволечением bez poważnych wskazań.
5
Jeśli są wskazania medyczne, lekarz może przepisać leki hormonalne, które regulują stosunek estrogenów i progesteronu w organizmie. W wyniku tego zmienia się długość cyklu miesiączkowego.
logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.