Jak określić długość cyklu miesiączkowego

W organizmie kobiety okresowo odbywają miesięczne cykliczne wahania w współżyciem. Pojawiają się zmiany w postaci miesiączki, czyli krwinek wydzieliny z macicy. Długość cyklu miesiączkowego może świadczyć o stanie zdrowia, awarie sygnalizują o jakichś problemach, a także o wystąpieniu menopauzy. Brak krytycznych dni może mówić o chorobie lub o ciąży. Dlatego każda kobieta powinna pilnować prawidłowości swojej miesiączki.

Jak określić długość cyklu miesiączkowego

Instrukcja

1
Prowadzi specjalny kalendarz, dziennik lub pamiętnik, aby poprawnie obliczyć długość swojego cyklu miesiączkowego. Zaznaczaj w nim początek i koniec krytycznych dni. Do bardziej pełnego obrazu może potrwać kilka miesięcy obserwacji. Można również przymocować dni płodnych i ograniczonych wydzieliny.
2
Jeśli chcesz określić przybliżony termin poczęcia dziecka, przede wszystkim określić długość cyklu miesiączkowego. Do tego od początku ostatnich krytycznych dni liczyć siedem do czternastu dni (czas owulacji), to i będzie być przybliżona okresem z datą ciąży.
3
Czas trwania cyklu miesiączkowego liczy się od pierwszego dnia krytycznych dni do pierwszego dnia takich minus 1. Na przykład, miesiączka rozpoczęła się 1 stycznia, następny – 28 stycznia. W ten sposób, długość cyklu wynosi 27 dni. Prowadząc takie notatki w ciągu kilku miesięcy, można obliczyć średnią długość i cyklu i krytycznych dni.
4
Długość cyklu miesiączkowego zdrowej kobiety waha się w granicach 25-30 dni, ale liczba ta może ulec zmianie, na przykład, są kobiety, u których cykl wynosi trzydzieści dwa dni. Jeśli drgania nie więcej niż pięciu-sześciu dni, uważa się, że u dziewczyny regularny cykl menstruacyjny. Jeśli różnica wynosi więcej niż osiem dni, to jest naruszenie jest oznaką jakiejś choroby.
5
Długość krytycznych dni waha się w granicach dwóch do sześciu dni. W przypadku, gdy okres ten jest znacznie krótszy lub dłuższy, należy zasięgnąć porady lekarza. Być może jest to objaw jakiegoś zaburzenia w organizmie, na przykład hormonalne awarii. Zresztą, to może być i twojej indywidualnej cechą.
logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.