Jak określić początek owulacji

Określenie owulacji, czyli dnia cyklu miesiączkowego, w którym komórka jajowa jest gotowa do zapłodnienia, ma ogromne znaczenie przy planowaniu ciąży. Istnieje kilka sposobów, które pomagają kobietom zrobić to poprawnie.

Jak określić początek owulacji

Trzeba

  • – termometr;
  • – test na owulację.

Instrukcja

1
Słuchaj swojego ciała. Śledź takimi objawami, jak zwiększony popęd płciowy, ból w dole brzucha zaciąg charakteru, wygląd drobnych krwawienie межменструальных wydzieliny, zmiana lepkości i zwiększenie ilości śluzu pochwy. To wszystko mogą być objawy owulacji.
2
Pomiary podstawowej temperatury. Zrób to zaraz po przebudzeniu, bez wstawania z łóżka. Po owulacji temperatura może spadać do 36,6°C i poniżej, a po uzyskaniu 37,2°C. Opierając różnicę w temperaturach, można mówić o owulacji.
3
Użyj kalendarzowy metoda: krwawienie miesiączkowe pojawiają się zwykle na 14 dzień po owulacji. W zależności od długości cyklu można obliczyć owulacji, jednak niezawodność tej metody nie jest zbyt wysoka, i opierać się tylko na nim było nie tak.
4
Kup specjalny test na owulację. Z jego pomocą mocz badany na zawartość hormonu luteinizującego, odpowiedzialnego za owulację. Kiedy następuje dojrzewanie pęcherzyka w jajniku, poziom tego hormonu wzrasta. Testowanie pozwala uchwycić ten moment, po którym w ciągu 12-36 godzin i nastąpi owulacja. Przeprowadzić test należy codziennie z tego dnia, kiedy do miesiączki pozostaje 16 dni.
5
Odwiedź lekarza i zrób USG z użyciem интравагинального czujnika. Zaplanować takie badania trzeba w 7 dniu cyklu. Lekarz będzie w stanie powiedzieć, dojrzewa, czy komórka jajowa i zorientować cię cyklu owulacji.
Porada
Pomiar podstawowej temperatury, należy przestrzegać następujących zasad:

– rozpocznij pomiar w dowolnym dniu cyklu, jednak lekarze radzą, by zrobić to od pierwszego dnia miesiączki;
– temperaturę trzeba mierzyć albo w ustach, albo w pochwie lub w odbycie. Zmiany miejsca pomiaru w ciągu jednego cyklu nie można. Termometr pod pachę tu się nie nadaje – wyniki nie będą dokładne.

logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.