Jak zmienić aktywną partycję

Awarie dysku twardego może spowodować, że system przestanie poprawnie ładować. Czasami problemy winchester są przyczyną silnego spadku wydajności komputera. Odpowiednie manipulacje z partycjami dysku pozwalają na bieżąco korygować powstałe się zawiesza.

Jak zmienić aktywną partycję

Trzeba

  • – Dysk instalacyjny systemu Windows.

Instrukcja

1
Zmień aktywną partycję za pomocą standardowych narzędzi systemu operacyjnego. Oczywiście, ta operacja jest możliwa tylko w przypadku, gdy Windows jest poprawnie załadowany. Otwórz menu „Panel sterowania”. Zazwyczaj jego skrót znajduje się w menu „Start”. Wybierz podmenu „System” lub „System i zabezpieczenia”.
2
Otwórz opcję „narzędzia Administracyjne”. W oknie, które się pojawi, wybierz skrót „Zarządzanie komputerem”. Rozwiń podmenu „urządzenia Pamięci masowej, a następnie kliknij pozycję Zarządzanie dyskami. Zlokalizuj następujący klucz winchester i kliknij na niego prawym przyciskiem myszy.
3
Wybierz opcję „oznacz partycję jako aktywną”. W wyświetlonym oknie kliknij przycisk „Tak”. Ponownie uruchom komputer. Pamiętaj o tym, że system nie uruchomi się, jeśli wybierzesz nie ten dział dysku.
4
Jeśli chcesz zmienić aktywną partycję bez dostępu do SYSTEMU, to należy użyć wiersza polecenia (Windows 7) lub konsoli odzyskiwania (Win XP). Dostęp do tych narzędzi, można uzyskać za pomocą dysku instalacyjnego SYSTEMU Windows.
5
Włóż do napędu odpowiedni dysk i uruchomić konsolę odzyskiwania. W tym celu należy nacisnąć klawisz R w odpowiednim oknie lub wybrać opcję „wiersz Polecenia”. Poczekaj na uruchomienie określonej narzędzia.
6
Wpisz polecenie fdisk, a następnie naciśnij klawisz Enter. Naciśnij klawisz Y, aby potwierdzić uruchomienia programu. Teraz naciśnij cyfrę, naprzeciwko której jest napisane „Wybór aktywnej partycji”.
7
Wybierz dysk, który chcesz aktywować, klikając odpowiednią cyfrę. Po zakończeniu działania programu, naciśnij klawisz Esc.
8
Wyjmij z napędu roboczy dysk i uruchom ponownie komputer. Poczekaj na załadowanie systemu operacyjnego.
logo
Article Categories:
Zarządzanie stronami

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *