Jak otworzyć swoją stronę

Zrobić własną stronę internetową – łatwizna. Nie wymaga specjalnych umiejętności i wiedzy, dziś może to zrobić każdy chętny. Tworzenie własnego bloga lub osobistej strony w internecie zajmie ci dużo czasu, zaledwie przez kilka godzin strona będzie dostępna dla zwiedzających.

Jak otworzyć swoją stronę

Trzeba

  • Mała kwota pieniędzy, aby zapłacić za nazwy domeny i hostingu

Instrukcja

1
Gdy już zdecydowaliśmy, że to właśnie będziesz zamieszczać na swojej stronie internetowej, wymyśl do zapamiętania nazwa domeny. Trzeba będzie zarejestrować się na stronie internetowej. Znajdź w internecie firmy, świadczące usługi zakupu domen, zarejestrować wybrane, zapłać za hosting i umieść stronę na nim według instrukcji dostarczonych przez strony, które wykonują usługi hostingu.
2
Gdy nazwa domeny kupione, strona internetowa znajduje się na hostingu, nadszedł czas, aby pomyśleć o dostosowanie wyglądu serwisu. Większość dostawców hostingu dostarczają funkcji projektanta strony internetowej, za pomocą której wykonać niezbędne ustawienia będzie bardzo proste. W zależności od pożądanego napełniania, trzeba będzie dobrać odpowiedni system zarządzania stroną – tzw CMS. Jeśli chcesz założyć osobisty tekstowy blog, będzie ci bardzo popularny system zarządzania treścią – WordPress. Jeśli planuje się bardziej poważny portal, należy zwrócić uwagę na Joomla. Istnieje również wiele silników, odpowiednich dla sklepów internetowych, innych dużych portali. Do zapoznania się z ich listą można w dziale „projektant stron internetowych” w panelu sterowania hosting.
3
Wykonaj wszystkie wymagane dostrajaczem CMS działania, a twoja strona będzie działać. Teraz należy wybrać odpowiedni motyw, naprawić wszystkie nagłówki na pożądane, dostosować kolory, ustawić odpowiednie tło. Nie zapomnij, że możesz poprawić wygląd i funkcjonalność swojej strony internetowej za pomocą różnych widgetów.
4
Dla wygody czytania tekstów można dodać kalendarz widget z prognozą pogody, można zapisać się na twoje nowe artykuły dla czytelników. Można również ustawić licznik odwiedzających, aby wiedzieć dokładnie, kto interesuje się twoją witryną. Wszystko to odbywa się w panelu sterowania, i niezbędne działania różnią się w zależności od wybranego systemu zarządzania treścią. Dowiedzieć się, jak skonfigurować własną stronę internetową możesz dosłownie kilku godzin – to nie jest tak trudne, jak się wydaje!
logo
Article Categories:
Zarządzanie stronami

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *