Jak zmienić szerokość szablonu joomla

Joomla jest jednym z najbardziej konfigurowalny i przyjazny w stosunku do użytkowników CMS. Wykorzystując możliwości tego systemu zarządzania stronami można nie tylko wypełnić stronę różnych funkcjonalności, ale i zmienić jego wygląd na podstawie zainstalowanych szablonów.

Jak zmienić szerokość szablonu joomla

Instrukcja

1
Otwórz stronę główną witryny. W menu przeglądarki wybierz funkcję odtwarzania kodu źródłowego strony. W Google Chrome narzędzie to znajduje się w „Narzędzia” – „View source”, w Firefox – „tworzenie Stron internetowych” – „kod Źródłowy”. Jeśli używasz Opery, aby wyświetlić kod HTML, wybierz „Widok” – „Narzędzia programistyczne” – „kod Źródłowy”.
2
Znajdź uchwyt i zobacz wszystkie div i ich nazwy. Otwórz plik template.css szablonu za pomocą dowolnego edytora tekstu i znajdź blok, w którym wyraźnie określono szerokość width. Na przykład, jeśli warto , to w pliku template poszukaj nazwę block. Dla ułatwienia wyszukiwania, możesz skorzystać z funkcji „Edytuj” – „Znajdź” okna edytora. Przejrzyj wszystkie div określone w kodzie źródłowym strony.
3
W width wpisz odpowiednią wartość w procentach lub pikselach. Obejrzyj pozostałe bloki, które mają takie same wartości szerokości, i w podobny sposób je zmienić. Na przykład, jeśli w głównym warstwie dodane do szerokości 200 pikseli, to trzeba dodać te 200 pikseli i w inne bloki.
4
Po zakończeniu wprowadzania zmian zapisz plik i sprawdź otrzymany wynik, w razie potrzeby podredaktiruyte template.css jeszcze raz. Jeśli jako tła bloków w szablonie stosuje obrazu, to prawdopodobnie będzie trzeba zmienić ich rozmiar. Ponadto, dla każdego div możesz ustawić własny kolor tła, który może zastąpić czystą obraz. Jeśli w projektowaniu strony internetowej jest logo, to można ją rozciągnąć przy pomocy dowolnego edytora graficznego. W szablonach można również wykorzystać swoje zdjęcia.
Należy zwrócić uwagę
Pamiętaj, że każdy blok znajduje się w drugim bloku, a ponieważ często jest konieczne, zmienić rozmiar i innych div-ów.

Porada
Wszystkie pliki szablonów znajdują się w głównym katalogu strony internetowej, w folderze Templates. Tam leży plik template.css.

logo
Article Categories:
Zarządzanie stronami

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *