Jak otworzyć ukrytą partycję na dysku

W wielu nowych modelach laptopów na dyskach twardych użytkownicy mogą odkryć ukrytą partycję. Rzecz w tym, że twórcy laptopów często nie uzupełniają swoje produkty dyskami z systemami operacyjnymi, a po prostu zachowują obraz SYSTEMU wraz z niezbędnym oprogramowaniem w specjalnym ukrytym dziale. W zwykły sposób go otworzyć okazuje nie zawsze.

Jak otworzyć ukrytą partycję na dysku

Trzeba

  • – komputer z SYSTEMEM Windows;
  • – program PartitionMagic.

Instrukcja

1
Istnieje kilka sposobów, aby otworzyć ukrytą partycję. Jednym z najprostszych jest wykorzystanie standardowych narzędzi systemu operacyjnego. Kliknij „Start”. Wybierz „Wszystkie programy”, następnie „programy Domyślne”. W standardowych programach znajdź i otwórz wiersz polecenia. W wierszu polecenia wpisz diskmgmt.msc. Naciśnij Przycisk Enter. Przez kilka sekund pojawi się okno „Zarządzanie dyskami”.
2
W tym oknie wyświetlane są w pełni wszystkie partycje dysku twardego, w tym i ukryte. Znajdź w tym oknie odpowiednią partycję ukrytą. Kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. Następnie w wystąpieniu z menu kontekstowego wybierz „Otwórz”.
3
Jeśli pierwszy sposób nie zadziała, to spróbuj skorzystać z następujących. Aby rozpocząć, należy pobrać z internetu program PartitionMagic do pracy z dyskami twardymi. Program jest komercyjny, ale jest próbny okres jej użytkowania, który wynosi jeden miesiąc. Po pobraniu zainstaluj aplikację na swój komputer. Zrestartuj komputer.
4
Uruchom Program PartitionMagic. W menu głównym programu jest lista wszystkich partycji dysku twardego. Kliknij na partycji ukrytej prawym przyciskiem myszy. Następnie z menu kontekstowego wybierz „Otwórz”.
5
Ponadto, w niektórych przypadkach może pomóc w taki sposób. Kliknij „Start”. Otwórz skrót „Panel sterowania”. W oknie panelu sterowania wybierz ikonę „Opcje folderów”. Po tym, przejdź do zakładki „Widok”, w którym w sekcji Ukryte pliki i foldery”. W tym dziale zaznacz opcję „Pokaż ukryte pliki, foldery i dyski”.
6
Dalej w sekcji „Pliki i foldery”, w wierszu „Ukryj chronione pliki i foldery”. Zaznacz ją. Po wybraniu wszystkich ustawień naciśnij przycisk „Zastosuj” i „OK”. Zamknij wszystkie okna. Ponownie uruchom komputer. Teraz ukrytą partycję dysku twardego musi być dostępny i można go otworzyć.
logo
Kategoria:
Oprogramowanie

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.