Jak złożyć transportową mapę

W różnych miastach Rosji istnieją różne systemy płatności przejazdu. W niektórych z nich istnieją pojazdy specjalne karty elektroniczne urządzenia, za pomocą których można zapłacić za przejazd. Jak uzyskać taką kartę?

Jak złożyć transportową mapę

Trzeba

  • – pieniądze do zapłaty kosztów karty;
  • – zaświadczenie o pobieraniu nauki w szkole;
  • – legitymacja studencka;
  • – legitymację emeryta lub dokumentu o niepełnosprawności.

Instrukcja

1
Zdecyduj, jaki rodzaj transportu mapy potrzebujesz. Istnieje ich kilka rodzajów – dla uczniów, studentów, emerytów i wspólna, dla pozostałych kategorii obywateli.
2
Jeśli nie masz żadnych korzyści, kup zwykłą kartę transportową. Można to zrobić w kasie metra lub w specjalnym kiosku na większych przystankach komunikacji miejskiej. Zwykle do nabycia takiej karty nie są potrzebne dodatkowe dokumenty – ona jest zarejestrowana jako неименная. Cena urządzenia zależy od miasta, w którym mieszkasz. Uzupełnić można ją tak samo, przez kasy.
3
Uczniowie mogą otrzymać swoją kartę także w kasie, ale po okazaniu zaświadczenia o pobieraniu nauki w średniej szkole. Taka kartą może posługiwać się tylko jego właściciel, tak jak przejazd nią jest dostępny ze zniżką.
4
Studenci biorą swoją mapę w różnych miejscach, to zależy od miasta. Szczegółowe informacje można uzyskać w профкоме na swojej uczelni. W niektórych przypadkach dokumenty – profil i zdjęcie – serwowane tam, w innych sytuacjach mapa kupiony w kasie po okazaniu legitymacji studenckiej.
5
Jeśli emeryt lub osoba niepełnosprawna, zamów swoją kartę przez organy ochrony socjalnej. Trzeba będzie potwierdzić swój status odbiorcy świadczeń z pomocy dokumentów.
Porada
Przy odbiorze sprawdź, jak działa mapa, czy masz prawo do zniżki lub nieograniczony dojazd, jak można ją uzupełnić. Także trzeba będzie regularnie potwierdzić swoje prawo do świadczeń. Na przykład, studenci z Nowosybirska powinny przeprowadzać przerejestrowanie swoich kart co pół roku.

logo
Kategoria:
Różny

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.