Jak złożyć paszport katastralny na dom

Paszport katastralny daje możliwość rejestracji prawa własności nieruchomości, a także wykonywania innych czynności prawnych. Wystawiony jest w centrum rejestracji ziemi, katastru i kartografii.

Jak złożyć paszport katastralny na dom

Instrukcja

1
W rzeczywistości, paszport katastralny to nie jeden, a cały pakiet dokumentów, w którym znajduje się specjalny wyciąg z FBG, czyli rejestru państwowego katastru nieruchomości, gumtree informacje o domu lub mieszkaniu, polegająca na wymiary domu (długość*szerokość*wysokość), lokalizacja i powierzchnia każdego pokoju, opis wyglądu budynku, a także adres jego lokalizacji i кадастровую cena.
2
Zwróć się do urzędu katastralnego w siedzibie domu. Przy tym katastralny paszport musi wydać za darmo, jeśli chcesz po prostu postawić dom na katastralny ewidencji. Jeśli chcesz wyjaśnić dane techniczne, trzeba wprowadzić dodatkową opłatą.
3
Weź ze sobą dokumenty potwierdzające tożsamość obywatela, również prawo własności do tej nieruchomości.
4
Napisz podanie według ustalonego wzoru, prosząc w nim o inscenizacji na katastralny ewidencji lub o wniesieniu zmian do informacji i ich odbiorze. Można to zrobić albo w osobistym nawróceniu, lub wypełniając formularz na stronach internetowych „usługi Publiczne” (http://gosuslugi.ru) lub organów katastralnego Federacji Rosyjskiej (Rosji).
5
Po rozpatrzeniu wniosku i przeprowadzenie niezbędnych pomiarów i oceny w ciągu dwudziestu dni roboczych od chwili przyjęcia zgłoszenia, otrzymasz paszport katastralny. Ilość egzemplarzy powinno być nie mniej niż dwóch i nie więcej niż pięciu. W katastralny paszporcie na pewno będzie dołączony dokładny plan-rysunek lokalu mieszkalnego. Aby przyspieszyć podjęcie decyzji, możesz dokonać płatności według cennika organizacji.
6
W niektórych przypadkach może odmówić wydania katastralny paszport i załączenia katastralny ewidencji. Organy katastralnego przy tym muszą wydać oficjalne zawiadomienie o rezygnacji z podaniem przyczyn.
logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.