Jak zdobyć wykształcenie stylistka-wizażystka

Stylista-wizażysta – modne i bardzo popularne zajęcie. Dyplomowany specjalista może znaleźć pracę w salonie piękności, aby zostać nauczycielem w wizerunek-studia, pracować w telewizji lub w błyszczącej czasopiśmie. Ponadto, dobry charakteryzator ma stałe prywatne zamówienia. Gdzie uzyskać tę ciekawą i dochodową specjalność?

Jak zdobyć wykształcenie stylistka-wizażystka

Instrukcja

1
Decydując się opanować zawód wizażysty, poznaj wszystkie oferty z twojego miasta. Specjalność można uzyskać w profesjonalnych szkołach, a także na kursach. Zrób listę wszystkich uczelni, sprawdź warunki odbioru, czas trwania programu i koszt szkolenia.
2
W dużych miastach możliwości uczenia się więcej, a najbardziej prestiżowe szkoły wizażu znajdują się w stolicy. Dlatego jeśli podjął decyzję, aby stać się „artystą w twarz”, ale mieszkasz w małym mieście, rozważ możliwości przeprowadzki — przynajmniej na czas studiów.
3
Uniwersalny kurs, po ukończeniu którego staniesz się poszukiwanym specjalistą, nie istnieje. Wykształcenie wyższe w dziedzinie wizażu też się nie uda. Musisz samodzielnie budować swój program edukacyjny. Ilość i jakość dyplomów znaczący wpływ na perspektywy przyszłego zatrudnienia.
4
Aby rozpocząć, należy wybrać dobry kurs podstawowy w profesjonalnej szkole lub na kursach, gdzie nauka trwa 3-6 miesięcy. W tym czasie można zapoznać się z podstawami zawodu, otrzymasz możliwość praktyki, wybrać własny styl i zdecyduj, w jakiej dziedzinie chcesz się specjalizować. Na przykład, jeśli interesuje cię ślubny makijaż, można dobrać odpowiednie krótkoterminowe kursy. Jeśli przyciąga cię praca w teatrze lub w telewizji, trzeba będzie dokładnie zbadać sceniczny makijaż.
5
Po otrzymaniu pierwszego dyplomu można spróbować podjąć pracę lub kontynuować naukę. Wybierz krótkoterminowe kursy lub intensive dla interesującego cię kierunku. Zwróć uwagę na prestiż szkoły i nazwisko nauczyciela. Zbierz informacje w wybranej szkole, w internecie, na profesjonalnych forach i stronach internetowych. Można ocenić poziom nauczania osobiście, przychodząc na kurs jako model.
6
Najwyższy stopień rosyjskiego wizażysty – uzyskanie certyfikatu zagranicznego szkoły. Niektóre rosyjskie akademii mogą zorganizować dla swoich studentów szkolenia i warsztaty w Paryżu, Mediolanie lub w innych europejskich miastach. Można znaleźć szkoły wizażu i samodzielnie. Należy pamiętać, że dla cudzoziemców nauczanie zwykle prowadzona jest w języku angielskim.
logo
Article Categories:
Więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *