Jak zdobyć karetkę na telefon komórkowy

W pilnych przypadkach stwarzających poważne zagrożenie dla życia i zdrowia człowieka, należy zadzwonić po karetkę. Jej obowiązek zaoferować, nie wymagając od ciebie dokumenty, polisy, pieniędzy. Z telefonu stacjonarnego pogotowie dzwonią pod numer 03. Ale telefony komórkowe nie wszystko technicznie obsługują połączenia na tak krótkie numery.

Jak zdobyć karetkę na telefon komórkowy

Instrukcja

1
Dla krajów Unii europejskiej obowiązuje pokój Jednej alarmowy – 112. Jeśli trafiłeś na krytyczną sytuację (np. awarii, katastrofy), wybierz ten numer na telefonie. Opisz menedżera, co się stało. Na satelicie określi lokalizację. W razie potrzeby dostarczą zespół do spraw sytuacji NADZWYCZAJNYCH i pogotowia. Numer 112 działa przy zerowym i ujemnym bilansie i nawet w przypadku braku karty sim w telefonie. Telefon jest oczywiście bezpłatny.
2
Dla połączeń alarmowych operatorzy telefonii komórkowej dostosować swoje pokoje. Aby zadzwonić na pogotowie, rozmówcy MTS należy wybrać numer 030. Telefony alarmowe bezpłatne i możliwe jest przy ujemnym bilansie. Abonenci Билайна mogą wezwać karetkę na numer 003.
3
Jeśli masz Ciele 2 lub inny operator obsługujący system dwucyfrowych numerów, wystarczy wpisać 03. Jeśli nie obsługuje, wpisz po 03 gwiazdkę: 03*. Połączenie jest bezpłatne. Dla abonentów Megafonu: jeśli telefon obsługuje dwucyfrowe numery, wpisz 03. W przeciwnym razie użyj pokoje 030 lub 003.
4
Zanim zadzwonisz do działu pogotowia, postaraj się zebrać myśli. Дозвонившись, poinformuj nazwisko, imię i wiek poszkodowanego. Jeśli poszkodowanym jest nieznany człowiek, znać płeć i przybliżony wiek. Opisz objawy, należy poinformować o przewlekłych chorobach, jeśli takie istnieją i można o nich wiesz.
5
Podaj dokładny adres. Jeśli droga do miejsca zdarzenia utrudniona, poinformowanie dyspozytora o tym. W niektórych przypadkach lepiej dostarczyć poszkodowanego do najbliższego szpitala samemu (np. pogotowia brak wolnych maszyn), należy skonsultować się w tej sprawie u menedżera.
Porada
Jeśli dzwonisz po karetkę dla osoby z zewnątrz, jest bardzo pożądane, przed tym sprawdzić jego stan: oddech i puls. Jeśli brak tętna, lub jest on rzadki i słaby, natychmiast wezwij karetkę i przystąpić do resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Pośredni masaż serca wykonuje się z częstotliwością 100 pchnięć na minutę. Podczas wykonywania sztucznego oddychania zacisnąć poszkodowanemu nos. Na chwilę wymagane 2 wdechu (przez usta).

logo
Article Categories:
Więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *