Jak pozbyć się syndromu chronicznego zmęczenia

Zespół przewlekłego zmęczenia jest wyrażona w utracie kondycji, zmniejszenie odporności, zaburzenia snu, apetytu, itp. Od tego stanu należy się – odwiedź specjalistę, aby sporządzić indywidualny kompleksowy program walki z chorobą.

Jak pozbyć się syndromu chronicznego zmęczenia

Instrukcja

1
Zacznij spać. Jeśli ci to nie dość liczby godzin, co masz, aby w pełni odzyskać, to należy zmienić tryb dnia – nie zajmuj się wieczorem umysłowym lub fizycznym trudem, staraj się nie przejadać się. Połóż się do łóżka w tym samym czasie, nie później niż do 22 godzin. Przyjmowanie środków uspokajających należy wykonywać tylko za zgodą i pod kontrolą lekarza (przy lekkich zaburzeniach snu można pić przed snem szklankę gorącego mleka z miodem).
2
Zostawiaj za sobą prawo do odpoczynku – nie przerwać urlop i daj swojemu organizmowi odpocząć. Jeśli jesteś przyzwyczajony podczas odpoczynku rozwiązać swoje problemy rodzinne, leczyć lub zrobić remont, to zmieniaj swoje preferencje – zmiana czynności nie uważa się wakacje, szczególnie w przypadku obecności w historii zespołu przewlekłego zmęczenia.
3
Zmniejszyć aktywność przy pierwszych oznakach zmęczenia – zmniejszać liczba przyjętych na siebie zobowiązań, rzucać krótkie przerwy w pracy.
4
Nie zmuszaj się do robienia czegoś, czego nie chcesz – nigdy nie ćwicz, jeśli nie jest odpowiedni czas, jesteś bardzo zmęczony lub nie możesz skupić się na wykonywaniu ćwiczeń. Wybierz taki rodzaj aktywności, który będzie zrelaksować ciało i pobudzają krążenie krwi – joga, pływanie, pilates itp.
5
W pełni jeść. Jeśli u ciebie nie ma apetytu, to spróbuj przyjmować na pół godziny przed posiłkiem jedną tabletkę witaminy C. Uważaj na jakość zasilania – w diecie powinno się wchodzić owoce morza, mięso, czerwone lub żółte owoce, banany.
6
Ukończ kurs zastrzyk witamin z grupy B – w tym postaci są szybciej trawione przez organizm. Witamina B stabilizuje stan emocjonalny, uspokaja system nerwowy i aktywnie odżywia włókna nerwowe.
7
Staraj się częściej przebywać na świeżym powietrzu, należy wykorzystać każdą okazję do tego. Jeśli pracujesz w pobliżu domu, to wyjdzie wcześniej i dostać się do usługi pieszo. W weekendy i święta wyjedź za miasto, w malownicze miejsca, ciesz się taka możliwość.
8
Nie próbuj взбадривать się za pomocą kawy, alkoholu lub papierosów – lepiej wykonaj krótkotrwałe ćwiczenia, przygotować sobie szklankę świeżo wyciśniętego soku lub wypić filiżankę zielonej herbaty.
logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.