Jak pozbyć się zmęczenia

Wszyscy czasami popadają w apatię i czujemy się bardzo zmęczony. Zmęczenie bywa fizycznej, masy mięśniowej, a czasem umysłowej lub psychicznej. Zmęczenie może być objawem jakiejś choroby, a może być związane z brakiem snu i odżywiania. Depresja i ciągły stres sprawiają, że czują się „rozbici” tak samo, jak w prosty niedobór cukru we krwi. Spróbuj najpierw wykluczyć najprostsze przyczyny zmęczenia i, być może, natychmiast poczujesz przypływ sił.

Wszyscy czasami popadają w apatię i czujemy się niezwykle zmęczony

Trzeba

  • Zdrowe odżywianie
  • Zdrowy sen
  • Banany, miód, cynamon
  • Mydło, żel, peeling o zapachu grejpfruta
  • Ładne drobiazgi
  • Jasne kolory

Instrukcja

1
Zacznij od zasilania. W pełni завтракайте, nie ograniczaj się filiżanką kawy z kanapką. Gorąca owsianka nie tylko naładuje cię energią, ale i z korzyścią dla całego organizmu w całości i układu pokarmowego a w szczególności.
2
Посыпайте jedzenie lub picie cynamonem. Naukowcy udowodnili, że cynamon pomaga regulować poziom cukru w organizmie.
3
Trzymaj pod ręką, banan lub słoik miodu. W bananach zawiera trzy rodzaje naturalnych cukrów – sacharoza, glukoza i fruktoza. Są one nie tylko energetycznie подзарядят ciebie, ale i pomogą mózgu wypracować hormon szczęścia – serotonina. To samo można powiedzieć o miód.
4
Należy przyjmować rano trochę ciepły prysznic c żel, peeling lub mydłem, ароматизированными grejpfrutem. Ten zapach jest w stanie zdziałać cuda.
5
Stawiaj przed sobą jasne i wyraźne zadania na cały dzień. Nie ciągnij z nieprzyjemnymi obowiązkami, odkładając je na wieczór. Naucz się mówić „nie”, jeśli czujesz, że kładą niewykonalne zobowiązania. Jeśli nie możesz mówić wyraźne „nie”, należy go wymienić niejasne „wróćmy do tej sprawy później. Na przykład, za tydzień”.
6
Staraj się zachwycają się różnymi drobiazgami. Słuchajcie dobrej muzyki. Udekoruj swoje miejsce miłymi drobiazgami. I ta rada dotyczy nie tylko kobiet. Przejdź do dobry sklep z pamiątkami, tam znajdą się zabawki dla dużych chłopców i dziewcząt.
7
Czy masz katar? Nawet jeśli jest lekki, mimo to trzeba leczyć. Zatkany nos ogranicza dostęp tlenu i przeszkadza spać. Organizm nie może normalnie funkcjonować, traci energię i staje się podatne na choroby.
8
Uwaga, może być, wokół ciebie nie jasne kolory? Jak by nie był elegancki design w stonowanej kolorystyce, on hamuje. Dodaj kolorów do swojego życia.
9
Jeśli potrzebujesz, aby szybko poradzić sobie ze zmęczeniem na krótki czas, przetrzeć uszy. W ten sposób stymulujesz niektóre punkty i osiągnąć natychmiastowy dopływ energii.
10
Jeśli zmęczenie spowodowane ciągłym stresem, naucz się relaksować. Do tego są ćwiczenia oddechowe, medytacja, joga, masaż. Wybierz to, co ci odpowiadać.
Należy zwrócić uwagę
Zespół przewlekłego zmęczenia – choroba, нуждающееся w profesjonalnym leczeniu. Jego objawy to bezsenność, bóle mięśni, tymczasowa utrata pamięci, powiększenie węzłów chłonnych i ciągłe zmęczenie. Jeśli stwierdzisz u siebie wszystkie te duchy, więcej spać nie pomoże. Skontaktuj się z lekarzem.

logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.