Jak zarżnięcie jagnięcina

Aby dobrze zarżnięcie barana, trzeba wiedzieć, na jakie elementy należy się dzielić tuszy. Sposoby rozbioru tusz, jest wiele. Jeden z najbardziej zaawansowanych metod praktykują kazachowie. Dzielą baranią tuszy na 22 części nie siekanie, a przecinając ją stawów. Rosjanie ten proces znacznie łatwiejsze. Tutaj okazuje się zaledwie sześć części. W sumie, w takim ciężkim rzeczywistości ma swoje tajemnice i mądrości.

Jak zarżnięcie jagnięcina

Trzeba

  • – ostry nóż (duży);
  • – topór;
  • – stół rozbiorowy;
  • – fartuch.

Instrukcja

1
Jeśli tusza zamrożona, rozmrozić ją. Do tego zostaw baraninę na stole kuchennym, w temperaturze pokojowej. Przez trzy-cztery godziny można przystąpić do rozbiorze. Odciąć piętno. Obmojte barana w strumieniu zimnej wody i drenaż.
2
Weź dobrze naostrzony nóż o dużych rozmiarach. Baran nie jest mały, więc i nóż musi być odpowiednio.
3
Ostrożnie odciąć tylne nogi i podzielenie tuszy na dwie części: tylną i przednią.
4
U przedniej części odciąć łopatki (obie), żeby to wyszło dobrze, pociągnij koniec łopatki w swoją stronę lewą ręką. A w tym czasie, prawej ręki odciąć kawałek na выступившему na mięsie obwodu. Staraj się zrobić porządne, równe nacięcia, od tego zależy wygląd otrzymanego mięsa.
5
Weź siekierę i odciąć szyję w okolicy ostatniego kręgu.
6
Надрежьте kość klatki piersiowej i разрубите kręgosłup za pomocą siekiery. W końcu okaże się dwie części спиногрудные.
7
Otrzymane kawałki podzielić jeszcze na dwie części. Żeberka i корейку. Aby to zrobić, umieść спиногрудную część w dół zewnętrzną stroną. Nożem zrób nacięcie wzdłuż żeber, ale tak, aby polędwica szerokości był taki sam.
8
W powstałej linii перерубите żebra i zdejmij boczek od schabu.
9
Tylne nogi разрубите na środku. Będzie dwa szynki.
10
Wytnij miednicę, rury kości, a także крестцовые kręgi. Wszystko, jagnięcina разделана.
Należy zwrócić uwagę
Przy rozbiorze mięsa bądź bardzo ostrożny, tak jak podczas pracy z takimi przedmiotami, jak ostry nóż i siekierę można bardzo zranić rękę.

Porada
W przygotowanej баранине nie będzie zakichany specyficznego posmaku, jeśli po przetworzeniu na mięsie nie pozostanie nerwów, nadmiaru tłuszczu i folii. Im młodszy забитое zwierzę, tym mniej w nim będzie czuł specyficzny posmak. Mięso jagnięce – idealny.

logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.