Jak zarżnięcie tuszy królika

Zazwyczaj króliki są sprzedawane w неразделанном postaci, i jeśli twoje plany nie obejmują gotować tuszy w całości, trzeba będzie podzielić ją na kawałki. W szczególnych przypadkach (na przykład, można oszukać i wypełnicie królików sami) trzeba jeszcze złapać ją. Rozbiór królika – nie jest to bardzo skomplikowana procedura, ale początkujący кулинару może potrzebować więcej czasu, niż doświadczonego.

Jak zarżnięcie tuszy królika

Instrukcja

1
Przede wszystkim, uzbrojeni w ostre i dość ciężkim nożem. Lepiej, jeśli będzie miał szerokie ostrze. Może potrzebny jest specjalny toporek-секач.
2
Początek działań będzie zależeć od tego, zakupione w sklepie mrożonej lub świeżej потрошеную tuszy lub przed tobą tylko że zapchany i освежеванный królik. Zazwyczaj wnętrza usuwają od razu po zdjęciu skórki, ale jeśli to będzie zrobić ci – pokroić na białej linii, otrzewnej, doprowadzając nacięcie do mostka. Oddzielić od mięśni i wyjąć z jamy brzusznej narządy wewnętrzne. W żadnym wypadku nie wolno uszkodzić moczowego i pęcherzyka żółciowego – jeśli ich zawartość trafi na mięso, smak będzie zepsuty. Nerki i nerek tłuszczu pozostają wewnątrz tuszki. Wyodrębnioną wątroba odłóż na bok – można ją wykorzystać do celów kulinarnych. Płuca i serce też się przygotowują, ale rzadziej. W pierwszym шейному позвонку odciąć głowę. Po tej tuszy można oczyścić z zanieczyszczeń i umyć i podawać. Jeśli masz już выпотрошенная skórze królika – po prostu rozmrozić ją w razie potrzeby.
3
Najpierw zdejmij przednie łapki: obróć tuszy piersi w dół i wyciąć je. Odetnij mięsne kawałki z boków tuszki. Teraz można oddzielić przednią część – разрубите tuszy tuż za łopatkami.
4
Pozostałą część tuszki ponownie podzielić na dwie części. Wyciąć środkową część linii sacrum w miejscu przyłączenia biodra. Powstałą спинную część , lub siodło, ciąć już nie trzeba.
5
Zdejmij tylne nogi z gęsi. Jeśli królik jest bardzo tłusty, odetnij nadmiar tłuszczu. Nerki zazwyczaj nie sprzątają i gotują razem z kawałkiem mięsa.
6
Najbardziej smaczne i delikatne z получившихся części – to siodło, tylne nogi, odcinka lędźwiowego część. Można je smażyć lub piec. Mięso przednich części bardziej sztywne, zwykle używają do gaszenia, miąższ nadaje się do kotletów.
Należy zwrócić uwagę
Крольчатину nie wolno zamrażać lub gotować zaraz po tym, jak zwierzę padło. Mięso musi dojrzewać w chłodnym miejscu przez co najmniej 12 godzin – to znacznie poprawi jego walory smakowe.

logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.