Jak zapuścić paznokcie dziecku

Paznokcie człowieka, nawet bardzo małego, są oznaką jego zdrowia. Według ich stanu można zdiagnozować wiele chorób. Często rodzice zauważają u dziecka zahamowania wzrostu paznokcia. W większości przypadków sprawcami ich złego stanu są problemy ze zdrowiem. U wielu dzieci zauważa się również obgryzanie paznokci, który powodował, że paznokcie stają się kruche, łamliwe i слоятся.

Jak zapuścić paznokcie dziecku

Instrukcja

1
Niski wzrost paznokci lub jego brak często mówi o istniejącym u dziecka chorobie. Głównym wrogiem paznokci jest niedobór wapnia i witamin. Więc należy energią dziecka. Jedz więcej produktów zawierających przydatne elementy, takie jak mleko, twaróg, ser, masło, jaja, czerwone ryby, itp. Nie mniej mrocznego wrogiem jest grzybica paznokci (lub grzyby), którego leczenie musi nosić charakter obowiązkowy.
2
Paznokcie u dziecka mogą przestać rosnąć z powodu zaburzeń układu odpornościowego, hormonalnego i sercowo-naczyniowego. Aby rozwiać wątpliwości, pokaż dziecka dermatologa, pediatra, эндокринологу, микологу. Nie prowadzi własnego. To może usunąć zewnętrzne objawy, pozostawiając nie lečennoj główną przyczynę choroby.
3
Korzystnie wpływa na wzrost paznokci codzienny masaż palców. Taki zabieg przyspiesza krążenie krwi i prowadzi do większego napływu krwi do ногтевым płytek.
4
Bardzo pomocne wanienki do rąk. W nich można dodać trochę oliwy z oliwek i cytryny, a dla dodatkowego wzmocnienia paznokci – niewielką ilość soli morskiej. Zażywaj kąpieli w ciągu 4-5 minut, a po zakończeniu procedury po prostu wytrzeć ręce chusteczką. Kąpiele z solą odbywa się w ciągu 15-20 minut, po czym skórę rąk i paznokcie przetwarzają krem odżywczy.
5
Doskonale stymuluje wzrost paznokci, witamina E. zaprawa po prostu pocierać w paznokcie. Alternatywą dla witaminy E jest normalny jod.
6
Zapuścić paznokcie dziecku można za pomocą mieszaniny z 0,5 łyżeczki dziecięcego kremu i czerwonego pieprzu. Dodać 20 kropli wody i podgrzać w kąpieli wodnej. Otrzymaną maskę nałóż na paznokcie 2-3 razy w tygodniu.
7
Często dziecko ma zły nawyk – obgryzanie paznokci. Zazwyczaj dzieje się to z powodu zwątpienia i różnych doświadczeń. Pozbyć się takich zwyczajów jest wystarczająco trudne. To zajmuje dużo czasu. Najbardziej skutecznym sposobem jest uczenie dziecka technik usuwania powstałego napięcia. Naucz go kompresować i dekompresować pięści, głęboko oddychać, starając się usłyszeć swój oddech, trzymać w ramionach swoją ulubioną zabawkę itp.
8
Pozwól dziecko dbać o swoje paznokcie, czas przycinać je. Zrób dziecku europejski manicure. Jeśli dziecko roznosi ręce do ust, staraj się odwrócić jego uwagę innym zajęciem. Wykorzystaj przykłady z ulubionych postaci. Mówisz, że dobry bohater nie gryzie paznokcie, zły – gryzie. I, oczywiście, miłość dziecka, więcej trzymaj i głaszcz. Jest to najlepsza metoda łagodzenia napięcia nerwowego.
logo
Kategoria:
Zdrowie dziecka

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.