Jak dać dziecku gorzką pigułkę

Aby przeprowadzić kurs wyznaczonego ich dziecku przez lekarza leczenia, rodzice często muszą uciekać się do pewnych sztuczek – przecież brać gorzkie pigułki małe dzieci zazwyczaj nie chcą.

Jak dać dziecku gorzką pigułkę

Instrukcja

1
Biorąc pod uwagę, że dzieci lubią słodycze, posiekać gorzką pigułkę w proszku i wymieszać z nadzieniem cukierki. Do tego celu najlepiej nadają się cukierki z nadzieniem z konfitury. Delikatnie zdjąć z cukierków część czekolady, starając się go nie rozpadać, dokładnie wymieszać proszek z powidła, bierzecie czekoladą, zawinąć w otoki cukierków i traktuj swojego dziecka.
2
Dla dziecka, dla którego nie ma jeszcze 3 lat, posiekany tabletkę należy растворяйте w cieczy. Najlepiej do tego nadają się kompot, słodki syrop lub nawet zwykła woda z dodatkiem cukru. Nie zaleca się używać do tych celów wodę mineralną i soki, które mogą zmniejszyć wydajność lub zmienić działanie leków.
3
Jeśli dziecko wypluł część pigułki, w żadnym wypadku nie dodawać proszku dodatkowo – można передозировать lekarstwo, co grozi poważnymi konsekwencjami. Również w tym przypadku nie zaleca się zwiększenie częstotliwości przyjmowania tabletek. Zmienić schemat przyjmowania i dawkowania wyznaczonego dziecku leku może tylko lekarz!
4
Jeśli dać крохе gorzkie lekarstwo jednak nie powiedzie się, spróbuj zagrać z nim do szpitala. Do tego posadzić obok z dzieckiem jego ulubioną zabawkę i powiedz, że ona jest chora. Spędź razem z dzieckiem badanie „pacjenta” i należy przypisać mu lekarstwo. Pokaż, jak miś lub lalka przyjmują go i poproś malucha otworzyć usta, aby też wziąć tabletkę. Prawdopodobnie takie podejście doprowadzi do pożądanego wyniku.
5
Dla osiągnięcia celu możesz iść i na drugą sztuką i skomponować dla twojego dziecka bajkę, na przykład, o dobrego lekarza w imieniu Tabletka, który pomaga wszystkim chorych dzieci walczyć z chorobą. Ale przy tym należy zaznaczyć, że dr trudno sobie z nim radzić samemu, dlatego dzieci muszą kilka razy dziennie przyjmować bardzo smaczne, ale bardzo ważne dla powrotu do zdrowia lekarstwo. Być może po takiej bajki u dziecka pojawi się pragnienie, aby wszystko wypić gorzką pigułkę, aby wraz ze wspaniałym lekarzem pokonać chorobę.
Należy zwrócić uwagę
Nigdy nie pozwól, плачущему dziecku lekarstwo siłą – może zachłyśnięcia!

logo
Kategoria:
Zdrowie dziecka

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.