Jak zapisać dziecko na wizytę do lekarza

W przypadku choroby dziecka lepiej nie leczyć się samodzielnie, a bez zwłoki udać się do lekarza. Tym bardziej, że dzięki nowoczesnej technologii procedura zapisu do specjalistów łatwiejsza. Więc jak można zapisać dziecko na wizytę do lekarza?

Jak zapisać dziecko na wizytę do lekarza

Trzeba

  • – ubezpieczenie dziecka;
  • – karta medyczna.

Instrukcja

1
Dowiedz się, czy w twoim mieście system jednolitej archiwum. Można to zrobić, np. konsultacji w swojej rejonowej przychodni. Jeśli taka usługa istnieje, to można zapisać dziecko do lekarza telefonicznie lub poprzez stronę internetową jednej archiwum danego regionu. Do zapisu przez internet, musisz najpierw utworzyć prywatny gabinet, w którym należy podać nazwisko, imię i imię ojca dziecka, miejsce zamieszkania, działka w klinice, której jest on notowany i dane polisy ubezpieczeniowej.
2
Po aktywacji konta będziesz miał dostęp do zapisu dziecka na wizytę do lekarza. Należy pamiętać, że w ten sposób można uzyskać kierunek tylko do pewnych typów specjalistów – do pediatry, stomatologa, chirurga, okulisty lub dziecięcego ginekologa. Do lekarzy innych specjalności dziecka będzie można prowadzić tylko po konsultacji z pediatrą ogólnej praktyki. Podczas rejestracji możesz wybrać dzień i godzinę, najbardziej wygodne dla ciebie i dziecka. W razie potrzeby nagrywanie będzie można cofnąć lub poprawić, wchodząc do gabinetu na miejscu.
3
W przypadku braku systemu jednolitej archiwum zapisać dziecko do lekarza przez zwykłą dziecięcą przychodni. Tutaj zasady są zależne od konkretnej placówki. W niektórych przypadkach nagrywanie jest możliwe przez telefon, w innych – tylko podczas osobistej wizyty rodzica w archiwum, przy czym w ściśle określonym czasie. W tym przypadku otrzymasz gwarancyjnej z podaniem daty i godziny odbioru, a także nazwy specjalisty i pokoje do jego gabinetu.
4
W prywatne centrum medyczne dziecka zazwyczaj można zapisać się telefonicznie w godzinach pracy. Ale bądź przygotowany na to, że do znanych specjalistów w popularnych ośrodkach leczniczych może być wszystkim, a twoje dziecko będzie w stanie znaleźć miejsce w harmonogramie specjalisty dopiero za kilka dni.
logo
Article Categories:
Zdrowie dziecka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *