Jak leczyć dzieci nerwica

Wielu rodziców nie zdaje sobie sprawy z przyczyn niespokojnego zachowania dzieci, które bez wyraźnego powodu organizują napady złości, boi się ciemności, nie chcą zostać sami w pokoju. Źle robią ci dorośli, którzy krzyczą na dziecko i karze go. Przecież przyczyną gwałtowny postępowania lub natrętnych lęków może być zdradliwe nerwica.

Jak leczyć dzieci nerwica

Trzeba

  • – konsultacja terapeuty;
  • – brzoza liści;
  • – nasiona kopru;
  • – korzeń kozłka lekarskiego.

Instrukcja

1
Jeśli dziecko często płacze, jego atakują jakieś obawy – zwróć się do neurologa dziecięcego. Nerwica jest poważną chorobą ośrodkowego układu nerwowego i wymaga terminowego właściwego leczenia. Pojawienie się tej choroby u dzieci jest spowodowane chronicznym lub ostrym nerwowy nadmiernego wysiłku. Impuls dla objawów choroby może być wszystko: głośny krzyk lub, wręcz przeciwnie, kompletna cisza, ciemność lub zbyt jasne światło, ostre pukanie do drzwi itp. Nerwica może towarzyszyć заиканием, moczenie mimowolne, неврастенией, zespół natręctw itp.
2
Należy pamiętać, że głównym leczenie dzieci nerwicy polega na sesjach psychoterapeutycznych, które kojarzą się z farmakologicznie wpływem. Ale oprócz tego należy wziąć pod uwagę fakt, że podstawą leczenia nerwic u dzieci leży pomoc psychologiczna. Pomóż dziecku znaleźć wyjście ze stanu stałego napięcia nerwowego.
3
Skontaktuj się z doświadczonym psychologiem. W nowoczesnej medycynie istnieje wystarczająco dużo środków do opracowania неврозоподобных stanów: to i piaskowa terapia, kiedy można budować z piasku różne światy, i art-terapia, gdzie zajmując się sprawą, która mu się podoba (rzeźbienie, rysowanie, konstruowanie) dziecko będzie w stanie oderwać się od natrętnych myśli i pojawiających się obaw.
4
Spróbuj zastosować jako metody leczenia nerwicy u dzieci – taniec terapię. W tańcu będzie mu łatwiej otworzyć się i uwolnić swój ból. Fizycznie ukierunkowana terapia idzie od wstecznego: „Ci źle i chce się szarpać głową? Proszę! Chcesz machać rękami i nogami, krzycząc przy tym ze złości na kogoś? Ile chcesz. Высвобождайся!” Naturalnie, taka terapia musi być prowadzona pod nadzorem doświadczonego terapeuty.
5
Skorzystaj z receptur tradycyjnej medycyny w leczeniu nerwic dziecięcych. Dajmy dziecku możliwość częściej chodzić boso po ziemi – to hartuje ośrodkowego układu NERWOWEGO oraz przyczynia się do łagodzenia napięcia nerwowego.
6
Przygotuj napar z młodych liści brzozy. Weź 100 g rozdrobnionych liści zalać ich 400 ml wrzącej wody. Domagaj się w ciągu godziny, a następnie odcedzić i wycisnąć. Niech dziecko przejawy nerwicy 20 minut przed posiłkiem w trzeciej części szklanki trzy razy dziennie.
7
Jeśli dziecko z trudem zasypia, przygotuj napar z nasion kopru. Na jedną łyżkę surowca weź 500 ml wrzącej wody. Następnie przecedzić przez sitko, niech dziecko w trzeciej części szklanki trzy razy dziennie po posiłku.
8
Weź łyżkę korzenia kozłka lekarskiego, posiekać go na proszek, wlać 2,5 szklanki zimnej przegotowanej wody, pozostawić na 10 godzin, odcedzić. Pozwól dziecku 3 razy dziennie po dwie łyżeczki przed jedzeniem.
Należy zwrócić uwagę
Głównym zadaniem, a także kluczem do skutecznego leczenia – wykrywanie i rozwiązywanie tego, co ma zły wpływ na psychikę: внутрисемейные konflikty, lęki, problemy w szkole lub przedszkolu, itp., Bez pomocy specjalisty, aby pozbyć się tych problemów jest wystarczająco trudne.

logo
Article Categories:
Zdrowie dziecka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *