Jak leczyć moczenie nocne u dzieci

Moczenie nocne lub nietrzymanie moczu jest dość poważną chorobą. Może on wystąpić u dzieci w wieku przedszkolnym i dzieci w wieku szkolnym. Brak leczenia prowadzi do rozwoju kompleksów i złej adaptacji w społeczeństwie.

Jak leczyć moczenie nocne u dzieci

Trzeba

  • preparaty lecznicze, kosmetyczne parafina, podstawy psychoterapii

Instrukcja

1
Aby rozpocząć leczenie moczenia nocnego, należy ustalić przyczynę pojawienia się zaburzeń w pracy organizmu. Mogą to być choroby układu moczowo-płciowego, opóźnione dojrzewanie układu nerwowego, urazy psychiczne, dziedziczności, itp. Diagnozują chorobę urologów, terapeuci, невропатологи i inni specjaliści.
2
Wtórne moczenie występuje w przypadku, gdy dziecko przez dłuższy czas kontrolował proces oddawania moczu w nocy i nagle przestał. W tej postaci choroby dziecko musi nauczyć się monitorować ilość выпиваемой na noc płynów, aby nie przeciążać pęcherza moczowego. Po kilku godzinach snu obudzisz dziecko, aby mógł opróżnić pęcherz i kontynuować sen. Naucz dziecko dbać o czystość narządów płciowych i eliminuje wychłodzenie organizmu.
3
Leczenie moczenia nocnego obejmuje rozwiązywanie choroby, która stała się przyczyną nietrzymania moczu. Na przykład, niedostateczna dojrzałość układu nerwowego wiąże się korzystanie leki nootropowe, które normalizują procesy metaboliczne w mózgu, a także przyczyniają się do jego rozwoju. Do leczenia mogą być hormony, leki przeciwdepresyjne, psychostymulujące, dzięki którym uzyskuje się pozytywny efekt. W niektórych przypadkach doskonale pomaga prowadzenie sesji psychoterapii w połączeniu z podstawowym leczeniem. Jeśli u dziecka występują zaburzenia psychologiczne, należy chronić od różnych sytuacji stresowych, które mogą występować w rodzinie, szkole, społeczeństwie.
4
W chorobach układu moczowo-płciowego zaleca się przyjmować antybakteryjne leki i przeprowadzić kurs fizjoterapii. Kurs ma na celu ogrzewanie łonowym strefy. Do tego celu używa się parafinowe aplikacje, które są stosowane na 20-30 min..
Należy zwrócić uwagę
Największy efekt można uzyskać tylko przy kompleksowym leczeniu prowadzonym pod nadzorem różnych specjalistów.

Porada
Pierwotne moczenie mimowolne podlega szczególnemu leczenia, ponieważ jest związana najczęściej z organicznymi zaburzeniami.

logo
Kategoria:
Zdrowie dziecka

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.