Jak nauczyć dziecko do żucia

Aby dziecko nie było problemów z bite, rozwojem i wzmacnianiem mięśni żucia, a także z układem trawiennym, trzeba go w odpowiednim czasie nauczyć żuć żywności.

Jak nauczyć dziecko do żucia

Instrukcja

1
Zachęć dziecko do twardej żywności, aby kształtować u niego do żucia refleks. Około 7-8 miesięcy w zwykły dla dziecka puree dodać małe kawałki warzyw. Niech stopniowo uczy się bardziej zwartą żywności. Nawet jeśli u dziecka, ząbkowanie, spuchnięte dziąsła, a on nie chce żuć żywności, należy zachęcać dziecka do жеванию.
2
Nie warto czekać na pojawienie się pierwszych zębów u dziecka, aby przedstawić go bardziej gęsty żywności. Niektóre produkty może żuć gumy. Można dać dziecku chrupek lub suszenie. Dziecko będzie ciągnąć produkt do ust, rozpuścić go, spróbuje nadgryźć, co oznacza, że wykorzystuje język, wargi, szczęki.
3
Kupuj produkty gotowe jedzenie dla dziecka, właściwych do wieku dziecka. Dla każdego wieku dzieci w puszkach, są produkty o różnej gęstości. Ważne jest, aby na czas przejść do bardziej gęste puree i kasze, które zawierają małe grudki.
4
Przestańcie przygotować puree kuchni w ogóle, jeśli dziecko ma już rok lub więcej, a on jeszcze nie żuje. Zaproponuj mu tylko pokarmów stałych. Jeśli dziecko nie chce jeść, nie idźcie ma powodu, okaż wytrwałość. Możesz iść na spryt i zostawić mu produkty dla przekąski w dostępnym miejscu, kiedy dziecko naprawdę zgłodnieje, zacznie je jeść bez proszenia.
5
Spróbuj zainteresować malucha , który już rok, жевательным marmoladą lub i. Gdy zobaczy, jak to jest u was, na pewno go zainteresuje, co jesz. Podziel się z nim słodyczy, ale najpierw staram się wyjaśnić jak prawidłowo ją żuć.
6
Wsadzaj dziecka za wspólny z tobą stół, niech próbuje kawałki „dorosłego” jedzenia. Być może dziecko pociągnie jasny sałatka, a on sam będzie chciał, aby podzielili się z nim. Przecież dzieci są zawsze ciekawe wszystko jest nowe, a do tego lubią naśladować dorosłych.
logo
Kategoria:
Zdrowie dziecka

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.