Jak ubrać dziecko na spacer

Jak mówią anglicy: „Nie ma złej pogody, jest złe ubrania!”. Jeśli wybierasz się z maluchem na spacer, należy zadbać, aby jego odzież była wygodna, funkcjonalna i spełniała warunki atmosferyczne.

Jak ubrać dziecko na spacer

Instrukcja

1
Przed tym, jak iść na spacer z dzieckiem, zobacz, jaka jest temperatura powietrza i czy wiatr. Wiele mamy starannie „закутывают” swoje dziecko, stawiając na niego jak najwięcej ubrań, zwłaszcza jeśli na ulicy chłodna pogoda. Pamiętaj, że najczęściej dzieci chorują na nie z wychłodzenia, a mianowicie przed przegrzaniem.
2
Nie warto zapominać o tym, że aktywność ruchowa dzieci jest znacznie wyższa, niż u dorosłych. Dziecko trzeba ubrać się tak, aby można było zdjąć wierzchnią warstwę odzieży, jeśli mu się gorąco, i podważyć bluzkę, gdy na zewnątrz zimno.
3
Wybierając ubrania dla dzieci, należy skupić się na to, aby dziecko podczas spaceru nie był стеснен w ruchach, aby mu było maksymalnie wygodne skakać, biegać, kręcić głową, wspinać się po upadku, zjeżdżać z górki. Przede wszystkim ubrania dla dzieci powinny być wygodne i praktyczne, a dopiero potem – piękne.
4
Aby nie zadręczać się pytaniem, jak jednak nosić dziecka w różnych porach roku, zapamiętać prosty schemat pod tytułem „jeden-dwa-trzy”. Wynika ona jest bardzo proste: w czasie letnich spacerów na dziecko należy nakładać jedną warstwę odzieży, wiosną i jesienią – dwa, no a zimą spacery z dziećmi towarzyszy trzema warstwami odzieży.
5
Latem staraj się chodzić nie w palącym upale, ale nawet rano i wieczorem na ulicy jest dość gorąco. Dlatego letnią odzież dla dziecka należy wybrać z naturalnych, oddychających tkanin, najlepiej bawełny. Nie warto поддевать pod główną ubrania koszulkę, wystarczy łatwego сарафанчика lub t-shirt. A oto pod сандалики najlepiej założyć cienkie bawełniane skarpety, w przeciwnym razie dziecko może natrzeć nogi.
6
Wiosną i jesienią nosić na dziecko rajstopy lub skarpetki, spodenki lub cienki kombinezon, sweter lub koszulę, kurtkę. Ciepłe wełniane skarpetki nosić nie warto, nawet późną jesienią. Uważnie należy uważać, aby dziecko nie pocił.
7
Na zimowe spacery nosić płaszcz, kurtkę lub kombinezon, jedną ciepłą czapkę. Nie warto заматывать dziecku usta i nos szalikiem, ponieważ może to doprowadzić do nadmiernego przegrzania. Pod spód załóż cienki golf, sweter, rajstopy i spodnie, i, oczywiście, wygodne i ciepłe buty.
logo
Kategoria:
Zdrowie dziecka

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.