Jak dawać смекту dziecku do roku

W leczeniu zaburzeń jelitowych u карапузов wczesnego wieku ważne jest, aby nie tylko zatrzymać biegunkę, a pomóc organizmowi zwalczyć jej przyczynę. Dlatego koniecznością jest odbiór adsorbentów, jednym (i najbardziej znanym z nich jest „Trioctahedral”.

Jak dawać смекту dziecku do roku

Instrukcja

1
Dawkowanie „Смекты” dla dzieci w wieku od roku wynosi 1 saszetka na dobę, który należy rozcieńczyć w 50 ml wody i podawać w ciągu dnia (kilku technik).
2
Jeśli dziecko bez problemu pije z butelki, to dać mu zdrowe rozwiązanie będzie po prostu, a jeśli nie – będziesz musiał użyć łyżeczki lub strzykawki (bez igły, na 2 lub 5 ml). Za jeden odbiór dziecku wystarczy pić 10-15 ml lekarstwa, a nawet jeśli zgadzam się pić więcej, należy kontynuować przez kilka godzin. Co najważniejsze – dokładnie wytrząsać butelkę z roztworem przed podaniem go dziecku, bo jak lekarstwo szybko opada na dno.
3
Można również mieszać „Смекту” z typowej dla okruchy żywności – piersi mieszaniną lub ściągnięte mlekiem, kompot lub soki, smoothie, zupy lub kaszą. Tylko nie wyrzucić całą dawkę w jednej porcji – jedna saszetka trzeba rozprowadzić równomiernie na cały dzień. Wymieszać lekarstwo z małą częścią jedzenia i dać ją dziecku w pierwszej kolejności, aby mieć pewność, że lek trafi z przeznaczeniem, nawet jeśli on nie że dam mu skończyć przystawki całą porcję. Należy dokładnie wymieszać lekarstwo z płynem lub żywności, aby nie dopuścić do przedostania się proszku do dróg oddechowych dziecka.
4
Co do czasu odbioru, nawet jeśli wszystko szybko wracało do normy, trzeba пропить „Смекту” w ciągu trzech dni. Właśnie za ten okres to czas w końcu wyprowadzić z organizmu wszystkie pozostałe drobnoustroje i przywraca barierę ochronną w jelitach. Jeśli lekarz poradził dłuższy kurs leczenia – słuchaj jego zaleceń. Jeśli równolegle z „Смектой” doktor wyznaczył przyjmowania jakichkolwiek innych leków, to należy pamiętać, że brać trzeba je nie wcześniej niż dwie godziny po „Смекты” (lub nie później niż na godzinę przed jej odbioru).
Porada
Zasada działania „Смекты „polega na tym, że ona neutralizuje toksyny i bakterie, usuwając je z organizmu dziecka. Ponadto przyczynia się ona do odbudowy bariery ochronnej w jelitach, który ulega uszkodzeniu w wyniku choroby. Dlatego „Trioctahedral” – to jeden z niewielu leków, które nie tylko dozwolone, a nawet zalecane przy wszelkich (!) jelitowych jako środki pierwszej pomocy, w tym i u najmłodszych dzieci. Również ten lek jest czasami przepisywane dzieci z podwyższonym i bolesne газообразованием. W skrajnym przypadku (kiedy jest trudne lub niemożliwe, aby szukać pomocy medycznej) „Смекту” możesz zacząć podawać dziecku bez konsultacji z lekarzem, bo ona praktycznie nie ma skutków ubocznych.

logo
Kategoria:
Zdrowie dziecka

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.