Jak leczyć zapalenie krtani u dzieci do roku

Zapalenie krtani u małych dzieci często przebiega bardzo ciężko, jest obarczona poważnymi powikłaniami w postaci wystąpienia zwężenia krtani i ataków duszności. Leczenie zapalenie krtani u dzieci w tym wieku ma na celu zapobieganie atakom, usuwanie obrzęku krtani.

Jak leczyć zapalenie krtani u dzieci do roku

Instrukcja

1
Spróbuj poluzować objawy duszności, aż do przyjazdu pogotowia – dziecko trzeba trzymać pionowo, można posadzić na kolanach dorosły, uwolnić się od ubrań klatkę piersiową. Zaproponuj dziecku napić się ciepłej wody lub mleka (można dodać do mleka szczypta sody). Utwórz w pomieszczeniu odpowiedni poziom wilgotności – powiesić mokre ręczniki, pościel, rozkłada się po mieszkaniu тазики z wodą, oddychać prom w łazience, gdzie jest włączona gorąca woda. Podczas ataku, podczas oczekiwania na przyjazd lekarzy, okresowo wejdź do wanny, wypełnionej parą – wilgotne powietrze łagodzi napięcie z gardła i powoduje wydzielanie flegmy, dziecku łatwiej oddychać.
2
Mike dziecka, aby nie panikowałem, rozmawiaj z jego ulubionymi zabawkami, chodzić po mieszkaniu. Nie wolno dopuścić do długotrwałego płaczu i niepokoju, tak jak przy tym od razu zwęża się światła krtani, co pogarsza stan dziecka. Nosić dziecko na rękach tak, aby jego ciało znajdowało się w pozycji pionowej.
3
Jeśli ларингоспазмы powtarzają się wielokrotnie, to pokazuje hospitalizacji – w warunkach szpitalnych dziecko będzie pod stałą opieką lekarzy, a ataki będą robić za pomocą leków.
4
Mama zawsze musi być blisko z dzieckiem, aby kontrolować jego stan i śledzić początek ларингоспазма, szczególnie w nocy.
5
Wysoką temperaturę należy zestrzelić жаропонижающими leków w wieku dawce, obfite napojem. Nie кутайте dziecka, załóż go łatwo, odzież nie powinna zginać ciało. Jeśli dziecko jest na naturalnym piersią, to trzeba zaoferować mu w piersi jak najczęściej.
6
Rób inhalacje. Można zaczerpnąć wraz z dzieckiem nad umywalką z ciepłą wodą – weź go na ręce, dobrze owiń dużym ręcznikiem i oddychać prom.
7
Dziecko musi przyjmować leki przeciwhistaminowe, które zmniejszają obrzęk błony śluzowej krtani. Спазмолитики („no-spa”, „Papaweryna”) zmniejszyć napięcie mięśni. Preparaty ułatwiające wydzielanie flegmy, sprawiają, że kaszel mokry i przyczyniają się do wyzwolenia dróg oddechowych ze śluzu.
8
W ciężkie zapalenie krtani pokazany przyjmowanie leków przeciwbakteryjnych, które przepisze lekarz.
logo
Kategoria:
Zdrowie dziecka

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.