Jak zapłacić grzywnę za bankomat

Obecnie wiele banków oferuje swoim klientom możliwość płacenia kary za naruszenie Przepisów ruchu drogowego za pomocą bankomatu. Do tego wystarczy mieć plastikową kartę z odpowiednią kwotą na nią i orzeczenie lub protokół w sprawie administracyjnej, wydane w POLICJI.

Jak zapłacić grzywnę za bankomat

Instrukcja

1
Dowiedz się w swoim obsługiwanej banku, czy można płacić kary POLICJI przez bankomat. Należy również wyjaśnić koszt tej usługi. Jeśli nie jest ona dostępna w banku, możesz skorzystać z bankomatów innej instytucji kredytowej, na przykład, „Sbierbanku Rosji”. Należy przy tym wziąć pod uwagę, że z ciebie będzie naliczana jest dodatkowa opłata za obsługę.
2
Dostać się do POLICJI orzeczenie lub protokół w sprawie administracyjnej, w której określa wymiar kary. Dla płatności trzeba numer tego dokumentu.
3
Włóż kartę do bankomatu, wprowadź kod PIN i wybierz język. Sprawdź, czy wystarczy środków na rachunku do zapłaty grzywny. Aby to zrobić, przejdź do sekcji „Balans”. Wyjdź do głównego menu bankomatu i wybierz w sekcji „Płatności” lub „Płatności”. Przejdź do pozycji „Podatki, kary, darowizny i kliknij na przycisk „płatność kar POLICJI”.
4
Wybierz numer protokołu lub nakazu zapłaty grzywny. Może trzeba numer prawa jazdy. Kliknij przycisk „Kontynuuj”. Po tym na ekranie pojawić się pełne informacje na temat kary. Sprawdź zgodność danych. Jeśli system nie znalazłam potrzebnych informacji, możliwe dane na temat kary jeszcze nie dotarły do bazy. Spróbuj zapłacić później.
5
Kliknij przycisk „Zapłać”, jeśli informacje o kary była błędna. Z twojego konta zostanie pobrana odpowiednia kwota pieniężna. Otrzymasz paragon potwierdzający wykonanie operacji Należy zauważyć, że dane dotyczące płatności grzywny trafią do bazy POLICJI w ciągu jednego dnia.
6
Skorzystaj z usług Mobilnego banku” lub „Internet-Bank” do zapłaty grzywny. W tym przypadku nie musisz szukać bankomatu, a wystarczy wysłać SMS z odpowiednim kodem lub wykonać operację za pomocą komputera. Określić warunki świadczenia danej usługi bezpośrednio w oddziale banku obsługującego.
logo
Kategoria:
Finanse osobiste

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.