Jak zalutować wymiennik ciepła

Częściej niż zwykle gazowych w głośnikach, grzewczych, kotłach i instalacjach z kotłami są używane miedziane wymienniki ciepła. Korzyści u tych wymienników jest wiele: są one bardziej wytrzymałe, posiadają wysoką теплопроводимостью, a także urządzenia zapewniają wysoki współczynnik SPRAWNOŚCI. Jednak z czasem miedziane wymienniki ciepła mogą прохудиться, więc domowy master musi być w stanie je poprawnie zalutować.

Jak zalutować wymiennik ciepła

Trzeba

  • – lutownica;
  • – szczotka do metalu lub papier ścierny;
  • – szmaty;
  • – lutowania;
  • – palnik gazowy;
  • – wanna-piekarnik;
  • – soli.

Instrukcja

1
Istnieje kilka sposobów lutowania miedzianych wymienników ciepła. Najprostszy – lutowanie lutownicą. Wybrać ten sposób lutowania miedzianych wyrobów w przypadku, gdy uszkodzenia wymiennika ciepła drobne. Ponadto ta metoda lutowania służy wyłącznie do elementów cienkościennych w temperaturze do 350 stopni.
2
Przed przystąpieniem bezpośrednio do samego lutowania, koniecznie przygotuj obrabianą powierzchnię: strip szczotkowanego metalu lub papierem ściernym krawędzie, usuwając wszystkie zadziory i nierówności, a po wytrzeć powierzchnię do sucha .
3
Następnie delikatnie nałóż na miedzianą powierzchnię specjalny lutowania i za pomocą lutownicy запаяйте wymiennik ciepła.
4
Ogromne wymienniki ciepła o wysokiej теплопроводимостью паяйте palnikiem. Samą procedurę poprzedza etap przygotowawczy, obejmujący usuwanie zadziorów i dokładne czyszczenie powierzchni. Dla tej metody spawania miedzianego wymiennika ciepła należy użyć пропановую palnika, temperatura kontaktowego płomienia której nie przekracza 250 stopni.
5
Profesjonalne lutowanie rurowych miedzianych wymienników ciepła odbywa się przez zanurzenie tych wyrobów w kopalni pieca-termy. W tym przypadku soli są nie tylko głównym źródłem ciepła, ale również mają флюсующее działanie. W związku z tym, w procesie lutowania miedzi wyroby nie wymagają dodatkowego флюсование.
6
Jeśli w wannie-piec znajduje się lutować, to umieść w niej wymiennik ciepła i podgrzać ten szczegół w расплаве lutu: stopionego lutu pod wpływem wysokiej temperatury wypełni wszystkie łączniki przerwy.
Należy zwrócić uwagę
Od jakości etapu przygotowawczego zależy skuteczność lutowania wymienników ciepła. Dlatego nie pozwala na przenikanie wilgoci na obrabianą powierzchnię, ponieważ może mocno ucierpieć jakość prac.

Porada
W przemyśle bardzo często odbywa się lutowanie w próżni. Ten sposób lutowania części używane do łączenia różnych metali, a w szczególności miedzi.

logo
Article Categories:
Więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *