Jak zalutować chłodnica

W tych przypadkach, gdy wycieku z chłodnicy, a on kapinos, można go naprawić za pomocą elektrycznego lutownicy, o mocy 200 Watów. Ale to pod warunkiem, że radiator jest wykonany z miedzi lub mosiądzu. Grzejniki aluminiowe, zazwyczaj nie są naprawiane samodzielnie. Przywrócić chłodnica, wykonany ze stopu aluminium, można tylko w specjalistycznym warsztacie.

Jak zalutować chłodnica

Trzeba

  • Lutownica na 200 watów,
  • szczotka do metalu,
  • lutowania,
  • gumowe zaślepki,
  • kwas.

Instrukcja

1
Do wykrywania miejsc nieszczelności przeciwzamrożeniowego, chłodnica demontaż z maszyny i zanurza się w wannie wypełnionej wodą, uprzednio zamykając gumowymi korkami otwory na chłodnicy, a następnie pompowany powietrzem, ciśnienie, którego nie powinno przekraczać jednej atmosfery.
Jak zalutować chłodnica
2
Z uszkodzonych miejsc, z których będzie wychodzić powietrze: należy oznaczyć. To ułatwi dalszy remont chłodnicy.
3
Chłodnica jest pobierany z wanny, a oznaczone miejsca dokładnie зачищаются szczotkowanego metalu, następnie są one przetwarzane kwasem. Następnie, разогретым lutownicą, na obrabiane miejsce nakłada się odpowiednią ilość lutu. Dokładnie пропаяв wszystkie wykryte miejsca wycieku z chłodnicy cyną, – uważa naprawiającym. W wyniku czego odzyskuje szczelność układu chłodzenia silnika.
Należy zwrócić uwagę
Po lutowania chłodnica ponownie sprawdzane w wannie na szczelność, i dopiero po tym jest on zainstalowany na samochód.

logo
Kategoria:
Naprawa i serwis

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.