Jak zalogować się do komputera bez hasła administratora

Zazwyczaj, aby zalogować się do systemu bez podania hasła administratora używają konto gościa. Podczas korzystania z niektórych SYSTEMACH z rodziny Windows można uzyskać pełny dostęp do systemu, bez uciekania się do hakowania kont.

Jak zalogować się do komputera bez hasła administratora

Instrukcja

1
Jeśli nie pamiętasz hasła do konta administratora w systemie Windows XP, należy utworzyć nowe konto. Aby to zrobić, uruchom ponownie komputer, naciskając przycisk Reset. Nieprawidłowe zakończenie pracy należy do pojawienia się menu poprawki problemów.
2
Po otwarciu określonego menu wybierz opcję „tryb Awaryjny systemu Windows”. Naciśnij klawisz Enter i wybierz jedną z dostępnych opcji uruchamiania trybu awaryjnego systemu operacyjnego. Poczekaj chwilę, aż pojawi się menu wyboru konta do logowania.
3
Znajdź wśród innych standardowych kont konto o nazwie „Administrator”. Najprawdopodobniej, aby zalogować się przy użyciu tego konta nie trzeba wprowadzać hasła. Zaloguj się w systemie Windows i zaczekaj na załadowanie pulpitu.
4
Naciśnij klawisz „Start” i wybierz „Panel sterowania”. Przejdź do pozycji „Konta użytkowników”. Po otwarciu nowego okna, kliknij przycisk „Utwórz konto”.
5
Wprowadź nazwę nowego konta i kliknij przycisk „Dalej”. W oknie „Wybierz typ konta” aktywuj opcję „Administrator” i kliknij przycisk „Dalej”. Wpisz dwukrotnie hasło dla tego konta. Kliknij przycisk „Gotowe”. Teraz możesz ponownie uruchomić komputer i zalogować się przy użyciu nowego konta.
6
Jeśli nie chcesz tworzyć nowego konta, wystarczy wyłączyć hasło danego użytkownika. W tym celu w menu „Konta użytkowników”, wybierz opcję „Zmień konto”. Wybierz żądane konto. Teraz kliknij przycisk „Usuń hasło” i potwierdź wykonania tej procedury.
7
Otwórz menu „Start” i wybierz opcję „Wyłącz komputer”. Kliknij przycisk „uruchom ponownie”. Zaczekaj na uruchomienie systemu Windows w trybie normalnym. Zaloguj się do SYSTEMU, korzystając z dostępnego konto.
logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.