Jak zmniejszyć czas wyłączenia

Komputer ze świeżo zainstalowanym systemem operacyjnym Windows działa szybko i dobrze. Jednak z biegiem czasu jego szybkość uruchamiania i wyłączania znacznie spada wydajność zmniejsza się. Jak odzyskać szybkość pracy komputera?

Jak zmniejszyć czas wyłączenia

Instrukcja

1
W miarę pracy komputera występuje znaczna fragmentacja dysku twardego, co spowalnia działanie systemu. Należy defragmentować dysk, aby to zrobić, przejdź do: Start – Wszystkie programy – Akcesoria – Narzędzia systemowe – Defragmentator dysków”. W otwartym oknie wybierz dysk, kliknij przycisk „Analiza”. W tym przypadku, jeśli dysk wymaga defragmentacji, naciśnij przycisk z odpowiednim napisem.
2
Jedną z przyczyn spowolnienia czasu na starcie i wyłączania komputera jest duża ilość programów uruchamianych w trybie automatycznym. Podczas instalacji oprogramowania wiele programów dodaje się w startowych, dlatego też należy regularnie czyścić folder autostart. Najwygodniej do tego korzystać z programu Aida64 (ona Everest). Uruchom program, w otwartym oknie wybierz „Programy – Autostart”. Odznacz ptaszka z tych programów, które nie są ci potrzebne.
3
Wyczyścić folder autostart można i za pomocą wbudowanych narzędzi systemu Windows. Przejdź do: Start – Uruchom, wpisz polecenie msconfig, a następnie kliknij „OK”. W otwartym oknie wybierz zakładkę autostart, odznacz ptaszka z niepotrzebnych programów i zapisz zmiany.
4
Znacznie spowalnia pracę systemu Windows starych i błędnych wpisów w rejestrze systemowym. Podczas instalowania i odinstalowywania programów część wpisów w rejestrze pozostaje, to zwiększa się w wysokości, co negatywnie odbija się na prędkości pobierania i wyłączania komputera. Należy regularnie czyścić rejestr za pomocą odpowiednich narzędzi, naprawiać jego błędy. Bardzo wygodnym programem jest CСleaner. Z jej pomocą można nie tylko w stanie wyczyścić rejestr, ale i śledzić folderu autostart.
5
Na szybkość pracy komputera wpływa liczba uruchomionych usług. Wiele zaangażowane służby, że przeciętny użytkownik nie tylko nie są potrzebne, ale nawet niebezpieczne – na przykład, usługa rejestr zdalny. Znajdź w internecie lista tych usług, które można wyłączyć. Aby wyłączyć przejdź do: Start – Panel sterowania – narzędzia Administracyjne – Usługi”. Kliknij dwukrotnie myszką, które chcesz wyłączyć usługę, w otwartym oknie kliknij przycisk „Stop”. Następnie w menu sposoby uruchamiania wybierz opcję „Wył.”.
logo
Article Categories:
Systemy operacyjne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *