Jak znaleźć punkt przywracania systemu

Jeśli w wyniku instalacji nowych programów lub sterowników, system przestał działać poprawnie, przywrócić jej działanie można, przywrócenie do poprzedniego stanu. Służy do tego funkcja Przywracanie systemu (System restore). Punkty przywracania systemu są automatycznie tworzone codziennie i przed każdym krytycznie ważnym wydarzeniem (np. instalacją nowego sprzętu lub OPROGRAMOWANIA). Istnieje możliwość tworzenia punktu wycofywania ręcznie.

Jak znaleźć punkt przywracania systemu

Instrukcja

1
Aby przywrócić system lepiej wybrać punkt, najbardziej zbliżoną do daty, kiedy nastąpiła przerwa w pracy. Jeśli masz zainstalowany system Windows XP, z menu Start wybierz opcję „Programy”, następnie „Akcesoria”, „Narzędzia systemowe” i „Przywracanie systemu”.
2
W oknie dialogowym „Przywracanie systemu” ustaw przełącznik w pozycji „Przywracanie wcześniejszego stanu…” i kliknij „Dalej”. W następnym oknie pojawi się kalendarz na bieżący miesiąc z zaznaczonymi na nim datami tworzenia punktów przywracania. Jeśli masz zamiar odzyskać system, zaznacz żądany dzień i kliknij „Dalej”.
3
Istnieją inne sposoby, aby znaleźć punkty przywracania. Klawiszami Win+R wezwać pasek wyszukiwania i wpisz polecenie msconfig. Przejdź do zakładki „Narzędzia” i wybierz opcję „Przywracanie systemu”. Kliknij „Dalej” i w nowym oknie pojawi się kalendarz z datami utworzenia punktów wycofywania.
4
Ponownie uruchom komputer. Po usłyszeniu sygnału POST, naciśnij klawisz F8. W menu trybu pobierania wybierz „tryb Awaryjny”. Na pytanie o kontynuowanie pracy w tym trybie odpowiedz „Nie”. Rozpocznie się proces przywracania systemu i zostanie wyświetlony monit o wybranie punktu przewijania. Również wybrać punkt przywracania systemu w trybie „ostatnia znana dobra konfiguracja”.
5
W wersji systemu Windows Vista wpisz w polu wyszukiwania polecenie system i w oknie dialogowym zaznacz opcję „System”. Otworzy się okno dialogowe do zarządzania systemem. To samo okno można wywołać z „Panelu sterowania”, klikając na ikonę „System”.
6
Kliknij na link „Ochrona systemu”. Wybierz zakładkę „Ochrona systemu” apletu „Właściwości systemu”. Kliknij przycisk „Przywracanie systemu”, a następnie „Dalej”, aby zobaczyć listę punktów wycofywania.
7
W Windows 7 w Panelu sterowania wybierz „Przywracanie”. W nowym oknie kliknij przycisk „Uruchom przywracanie systemu” i „Dalej”. System wyświetli listę punktów przywracania.
logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.