Jak ustawić windu, jeśli nie ma napędu

W celu instalacji systemu operacyjnego Windows na netbooki zalecają stosowanie zewnętrzne napędy DVD. Jeśli możliwość skorzystania z podobnym urządzeniem nie istnieje, należy utworzyć UBS-dysk zawierający archiwa plików instalacyjnych.

Jak ustawić windu, jeśli nie ma napędu

Trzeba

  • – WinSetupFromUSB;
  • – USB.

Instrukcja

1
Instalacyjną pendrive można zrobić za pomocą powłoki Windows lub specjalnych narzędzi. Drugi sposób jest znacznie wygodniejsze, ponieważ nie wymaga znajomości odpowiednich poleceń. Ponadto, nie każdy użytkownik ma dostęp do kont administratorów komputerów. Pobierz archiwum programów WinSetupFromUSB.
2
Rozpakuj go do folderu, aby zapewnić stabilną pracę narzędzia. Uruchom plik WinSetupFromUSB.exe. Kliknij przycisk Boot Ice do uruchomienia odpowiedniego narzędzia. Jest ona potrzebna do tworzenia sektora rozruchowego na twoim pendrivie lub zewnętrznym dysku twardym.
3
Rozwiń podmenu Destination Disk i wybierz pendrive. Jeśli chcesz zainstalować system Windows z dysku zewnętrznego, utwórz w nim nową partycję i wybierz go. Kliknij przycisk Perform Format.
4
Po uruchomieniu nowego okna dialogowego, menu wybierz opcję USB-HDD mode. Kliknij przycisk Next Step i wprowadź system plików, w którym będzie podana została sformatowana karta pamieci. Lepiej korzystać z systemu plików NTFS w przypadku korzystania z kart o dużej pojemności.
5
Kliknij przycisk Ok, aby potwierdzić wykonanie operacji po wyświetleniu okna z ostrzeżeniami. Zamknij narzędzie Boot Ice. Wróć do programu WinSetupFromUSB.
6
Wybierz w pierwszym menu przygotowane przez partycję lub dysk flash usb. W podmenu Add to USB disk zaznacz ptaszkiem opcję: Windows XP lub Vista / 7. Naturalnie, wybór zależy od tego, jaki system operacyjny masz zamiar zainstalować.
7
Określ folder, w którym znajdują się pliki skopiowane z dysku instalacyjnego. Można po prostu wybrać literę dysku, jeśli nie robili kopię. Naciśnij przycisk GO i poczekaj na zakończenie procesu kopiowania danych.
8
Uruchom ponownie komputer i przytrzymaj klawisz F8. Wybierz w wyświetlonym menu wybierz polecenie USB-HDD i zaczekaj na uruchomienie instalatora Windows.
logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.