Jak ustawić ekran startowy Windows

Ekran startowy, lub Boot Screen – jest to obraz, który można zobaczyć od razu po starcie systemu operacyjnego. Można go zmienić lub zastąpić swoim, posługując się specjalnymi programami i z zachowaniem pewnych, nie jest zbyt skomplikowaną sekwencję działań.

Jak ustawić ekran startowy Windows

Instrukcja

1
Przy starcie Windows XP użytkownicy zazwyczaj widzą czarny ekran z napisem Microsoft Windows XP i wskaźnika paskowego na dole. W najnowszych wersjach tego SYSTEMU operacyjnego napis zniknął, pozostał tylko wskaźnik. Taka ekran startowy wygląda bardzo przygnębiające, dlatego wielu fanów tego systemu operacyjnego starają się go zmienić.
2
Istnieje kilka sposobów, aby zmienić ekran startowy Windows. Jednym z najprostszych jest taki: stwórz odpowiedni obraz o wymiarach 640?480 pikseli i składa się tylko z 16 kolorów, zapisz go jako boot.bmp i umieść w folderze Windows. Następnie przejdź do „Start” – „Panel sterowania” – „System” – „Zaawansowane”, znajdź sekcję „Uruchamianie i odzyskiwanie” i kliknij przycisk „Ustawienia”. W otwartym oknie kliknij przycisk „Edytuj” obok „Edytować listę pobierania ręcznie”.
3
Dalej pojawi się plik boot.ini. Zmień go w następujący sposób.[boot loader] timeout=30 default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)WINDOWS [operating systems] multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)WINDOWS=”Microsoft Windows XP Professional PL” /noexecute=optin /fastdetect /noguiboot /bootlogo.
4
Należy zwrócić uwagę na to, że plik może różnić się od tego, więc zmień na jego wzór tylko zakończenie ostatniego wiersza – /noexecute=optin /fastdetect /noguiboot /bootlogo. Zapisz zmiany. Po ponownym uruchomieniu pojawi się zamiast zwykłej strony startowej systemu Windows XP swoją.
5
Drugi sposób jest związana z wykorzystaniem programów Reshacker lub Restorator. Za pomocą tych programów, można zmienić jak dysk obraz, do tego podkręcić plik ntoskrnl.exe i ekran powitalny – w tym przypadku potrzebny jest plik logonui.exe. Instrukcja korzystania z tych programów, znajdź w sieci.
6
Do zmiany ekranu startowego, można użyć programu Bootskin, można ją pobrać w internecie. W jej składzie już kilka gotowych ekranów startowych, można wybrać dowolny. Ponadto, można znaleźć w sieci setki gotowych obrazów dla tego programu i zaimportować je. Sam proces zmiany ekranu startowego jest bardzo proste: wybierz żądany motyw i kliknij przycisk Apply. Uruchom komputer ponownie, zobaczysz przy starcie nowy ekran startowy.
logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.