Jak postawić tapety na Windows 7

Aby ekran komputera z zainstalowanym Windows 7 miał bardziej atrakcyjny wygląd, zmienić tapetę na pulpicie. Aby to zrobić, wykonaj kilka prostych czynności.

Jak postawić tapety na Windows 7

Trzeba

  • – komputer z zainstalowanym systemem operacyjnym Windows 7
  • – zapisane na komputerze obraz

Instrukcja

1
Kliknij przycisk „Start”, który znajduje się w lewej dolnej części ekranu i ma widok kółeczka z logo systemu Windows. Na wyświetlonej liście wybierz opcję „Panel sterowania”.
2
W wyświetlonym oknie kliknij na napis „Design”. Następnie przejdź do sekcji „Ekran”. W lewej kolumnie pojawiły się strony, wybierz opcję „Zmień tło pulpitu”.
3
Do wymiany tła pulpitu na jeden z gotowych opcji systemu Windows 7 kliknij przycisk strzałki znajdujący się po prawej stronie napisu „Położenie obrazu”. Na wyświetlonej liście wybierz opcję „Tła pulpitu systemu Windows”.
4
W prostokątnym polu, które znajduje się w środku okna panelu sterowania, wybierz odpowiedni obraz. Aby wyświetlić wszystkie opcje tła użyj paska przewijania, który znajduje się w prawej części pola.
5
Następnie wybierz preferowaną lokalizację tapetę. Aby to zrobić, kliknij na przycisk ze strzałką, który znajduje się w lewej dolnej części okna, pod napisem „Położenie obrazu”. Kliknij przycisk „Zapisz zmiany”.
6
Jeśli chcesz umieścić jako tapetę zapisany obraz, a następnie kliknij na przycisk „Przeglądaj” i wybierz folder, w którym znajduje się obraz. Następnie wśród małych miniatur zdjęć, które pojawiły się w środkowym polu, wybierz żądany plik.
7
Wpisz żądane położenie tła, klikając na przycisk pod napisem „Położenie obrazu”. Kliknij przycisk „Zapisz zmiany”.
8
Aby ustawić jako tapetę jeden jednolity kolor, wybierz na liście opcji położenie obrazu opcję „kolory Jednolite. Następnie kliknij w odpowiednim kolorze w centralnym polu i kliknij przycisk „Zapisz zmiany”.
9
Jeśli wśród dostępnych opcji wypełnienia jednym kolorem nie ma pożądanego odcienia, a następnie kliknij na napis „Więcej”, która znajduje się w lewej dolnej części okna panelu sterowania. Po czym w wyświetlonym panelu wybierz odpowiedni kolor i kliknij przycisk OK.
logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.