Jak uzyskać uprawnienia administratora na komputerze

Czy kiedykolwiek zdarzyło ci się mieć do czynienia z sytuacją, kiedy przy próbie otwarcia niektóre foldery z ikonami w postaci zamków, na przykład, Documents and settings, wychodzi komunikat „Odmowa dostępu” lub , na przykład, przestały być usunięte pliki z pamięci flash w Total Commander? Dzieje się tak dlatego, że konto, tworzona podczas instalacji, choć jest администраторской, w rzeczywistości nie jest takie całkowicie. I w takim przypadku администраторскую konto z pełnymi uprawnieniami trzeba aktywować samodzielnie.

Jak uzyskać uprawnienia administratora na komputerze

Trzeba

  • -USB/CD z nagranym sposób WinXP PE. (Bart’s PE lub gotową WinPE od Hunderroads)
  • -Program Password ReNew

Instrukcja

1
Jeśli twój komputer ma możliwość startowania z USB/CD, ustaw tę opcję pobierania przez BIOS. Po to aby uzyskać uprawnienia administratora na komputerze z zainstalowanym Windows XP/2k/2003, zapisz pobrany obraz WinXP PE na USB/CD., Najpierw, jeśli jest to CD, włóż do środka obrazu pobrany program Password Renew.
2
Jeśli to USB, wtedy wystarczy skopiować folder z programem na dysk usb.Po tym uruchom ponownie komputer, pobierając go już z USB/CD. Teraz przed wami prawie że zwykły interfejs systemu Windows. Otwórz pendrive/dysk i uruchom program Password Renew.
3
Dalej w programie wybierz ścieżkę do zainstalowanej kopii systemu Windows.Wybierz żądane konto, tę, którą chcesz zwiększyć do administratora (Turn exiting user to Administrator). Po tym, kliknij przycisk Install. Gotowe. Teraz ponownie uruchom komputer ponownie i zaloguj się przez użytkownika, ale już z uprawnieniami administratora.
4
Jeśli chcesz zrobić to w tajemnicy od administratora sieci/systemów, wtedy po wszystkich niezbędnych operacji usunąć się z listy administratorów i uruchom ponownie system jeszcze raz. To zrób tak: wejdź w Panel sterowania, potem w Zarządzanie komputerem, a następnie w użytkownicy i grupy Lokalne, a następnie zaloguj się w pozycję Użytkownicy. W oknie Właściwości wybierz swojego użytkownika i usuń z grupy Administratorzy w zakładce Członkostwo w grupach.
5
Jest jeszcze prostszy sposób na uzyskanie praw administratora, i jeśli on naprawdę pasuje to zadanie możesz to zrobić o wiele szybciej. Dla angielskiej wersji SYSTEMU typu w wiersz polecenia: net user Administrator /active:yes, no a dla rosyjskiej: net user Administrator /active:yes.
6
Następnie prawym przyciskiem myszy kliknij na „Komputer” – przejdź do Zarządzanie – wybierz „użytkownicy i grupy Lokalne”, a następnie „Użytkownicy”. Następnie prawym przyciskiem myszy kliknij na koncie „Administrator” – „Właściwości” i odznacz pole obok napisu Wyłączyć konto.
logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.