Jak przenieść plik do innego komputera w sieci

Przekazywanie informacji – to główne zastosowanie lokalnych sieci komputerowych, a sterowany jest ten proces oprogramowaniem zainstalowanym w każdą maszynę stowarzyszenia. Dziś wszystkie aplikacje potrzebne do wysyłania i odbioru danych, wbudowane w system operacyjny oraz komputery od czasu do czasu „komunikują się” ze sobą, nawet wtedy, gdy ich właściciele tego nie zauważają. Tym bardziej są one w stanie zorganizować odbiór i wysyłanie plików, jeśli użytkownik stosunkowo prostej czynności da się odpowiedni komunikat.

Jak przenieść plik do innego komputera w sieci

Trzeba

  • W SYSTEMIE Windows 7.

Instrukcja

1
Jeśli komputery, między którymi chcesz dokonać wymiany, pracują pod kontrolą SYSTEMU operacyjnego Windows 7, należy utworzyć dla nich całkowitą „grupę Domową”. Do tego na jednym z komputerów, rozwiń menu główne i w polu wyszukiwania wpisz „domu” – czterech liter na tyle, aby wyświetlić listę wyników wyszukiwania, rozpoczynający się z linki „grupa Domowa”. Kliknij ją, i zostanie uruchomiony kreator tworzenia tego sieciowego bractwa maszyn.
2
W pierwszej formie kliknij przycisk „Utwórz grupę domową”, po czym pojawi się druga. W nim należy umieścić oznaczenia w чекбоксах tych bibliotek, do których dostęp jest gotowy udzielić członkom grupy, i przejść do następnej postaci. Kreator pokaże wygenerowany im hasło – będzie on potrzebny dla wszystkich, którzy chcą dołączyć do utworzonego sieciowego zjednoczenia. Ten kod można zapisać lub wydrukować, a następnie kliknąć w przycisk „Gotowe”.
3
Podłącz sam lub poproś pracującego na innym komputerze użytkownika podłączyć go do utworzonej „grupy Domowej”. Naciśnij kombinację klawiszy Win + E na klawiaturze drugiego komputera, aby otworzyć okno Eksploratora i poczekaj kilka sekund, aż aplikacja skanuje dostępne zasoby sieciowe. W kolumnie po lewej stronie menedżera jest rozdział „grupa Domowa”, w którym mają być wyświetlane wszystkie znajdujące się obecnie w sieci komputery w jedną grupę. Kliknij nazwę sekcji i w panelu po prawej stronie pojawi się przycisk „Dołącz” – kliknij go.
4
Pojawi się okno z чекбоксами, ustawienie znaczników w których określi listę bibliotek dostępnych dla innych członków grupy – dokonaj wyboru i kliknij przycisk „Dalej”. W poniższym formularzu wpisz hasło grupy i jeszcze raz kliknij „Dalej”. Następnie zamknij okno za pomocą przycisku „Gotowe” i oba komputery będą naprawdę gotowy, aby zapewnić sobie dostęp do niektórych folderów z plikami.
5
Umieść plik w jednym z folderów, dostępnych z grupy domowej, na przykład, „Dokumenty”, i poinformować o tym użytkownika, drugiego komputera. Ktoś musi za pomocą Eksploratora otwórz w sekcji „grupa Domowa” komputer, przejdź do tego folderu i przeciągnąć żądany plik do dowolnego folderu swojego komputera.
logo
Article Categories:
Systemy operacyjne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *