Jak sprawdzić ip komputera

Podczas pracy w sieci dla każdego komputera w celu identyfikacji, przypisany unikalny adres IP. Po podłączeniu do sieci lan adresy te rozdaje serwer DNS, po wyjściu dostawca internetu. Poznać IP komputera można środkami Window i z pomocą innych programów.

Jak sprawdzić ip komputera

Instrukcja

1
W „Panelu sterowania” rozwiń dwukrotnie węzeł „połączenia Sieciowe”. Jeśli twój komputer pracuje w sieci lokalnej, należy wywołać menu rozwijane po kliknięciu prawym klawiszem na ikonę „Połączenie lokalne” i kliknij na „Stan”. W zakładce „Pomoc” w zakładce „Status” pojawi się aktualny adres IP komputera w danej sieci lokalnej.
2
Jeśli chcesz dowiedzieć się adres IP w internecie, kliknij prawym przyciskiem na ikonę połączenia internetowego. W zakładce „Wsparcie” oknie stanu zostanie wyświetlony adres IP, który jest widoczny witryn sieci web w internecie.
3
Można zastosować inny sposób. Wywołaj okno startowe programu, wykorzystując kombinację klawiszy Win+R i wpisz cmd. W wierszu polecenia zapisz polecenie ipconfig. System wyświetli dane połączenia: adres IP, maskę podsieci i numer bramy. Jeśli подсоединяетесь do internetu przez sieć lokalną, do zewnętrznych witryn adres bramy sieci zostanie ustalona, jak twój adres IP.
4
Aby uzyskać bardziej szczegółowe informacje, należy użyć polecenia cmd z kluczem /all. Oprócz parametrów połączenia, system poinformuje cię adres MAC (adres fizyczny) komputera.
5
Określić adres IP komputera, korzystając z internetowych serwisów. Kliknij na link http://www.ip-whois.net/ i kliknij opcję „adres IP” w prawej części ekranu. Program poda wymagane dane.
6
Możesz umieścić wskaźnik adresu sieciowego na swojej stronie internetowej. Aby to zrobić, skopiuj kod skryptu na tej samej stronie i dodaj do kodu html twojej strony.
7
Inny znany serwis internetowy – 2IP http://2ip.ru/ Jeśli chcesz uzyskać informacje na temat dostawcy, kliknij na link „Informacje o IP lub domenie”. Domyślnie w polu tekstowym na stronie informacji będzie podany twój adres sieciowy. Kliknij „Sprawdź”. Program wyświetli adres twojego dostawcy internetu, telefon, faks i inne dane.
logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.