Jak zajść w szczeliny między podłogą a ścianą

Podczas naprawy jednego z najczęstszych problemów – wypełnienie szczelin. Jest to szczególnie ważne dla domów prywatnych, jak prawidłowo zamknięte szczeliny, np. między podłogą i ścianą, mogą doprowadzić do tego, że z piwnicy będzie ciągnięty wilgoć i chłód.

Jak zajść w szczeliny między podłogą a ścianą

Trzeba

  • – pianka montażowa i broń;
  • – kawałki drewna, styropianu, plastiku, cegły;
  • – atomizer z wodą;
  • – конопатка;
  • – mech, niewygoda lub джутовый filc;
  • – nóż;
  • – młotek;
  • – szpachlówka;
  • – listwy przypodłogowe lub ozdobne opony;
  • – łączniki lub klej.

Instrukcja

1
Jeśli szczelinę między podłogą a ścianą jest zbyt duża (od 1 do 8 cm) i z niego ciągnie zimno i wilgoć, przed ozdobnym wykończeniem zamknij ją za pomocą pianki montażowej lub законопатьте. Szeroką szczelinę wstępnie napełnić jakimiś tanimi materiałami, aby zmniejszyć zużycie pianki, na przykład, drewna, styropianu, plastiku, cegły.
2
Należy pamiętać, że запенивание szczeliny można prowadzić w temperaturze powyżej +5?C. Przed użyciem montażową załóż rękawice, ponieważ z rąk prawie nie schodzi. Wstrząśnij, potrząsać nim nie mniej niż minutę.
3
Wychwycić powierzchni wodą – można do tego użyć rozpylacza lub брызгалку z plastikowej butelki (walka w pokrywie kilka dziur gwoździem).
4
Zdejmij pokrywę, nakręcić słuchawkę, odwróć pojemnik z pianą do góry dnem, a następnie kliknij na specjalny uchwyt. Запенивайте szczelinę o jedną trzecią luzu, ponieważ pianka zwiększy się 2-3 razy. Po tym jak szczelina jest zamknięta, сбызните ją wodą. Jeśli przez pół godziny pozostały szczeliny, spacer z balonu jeszcze raz.
5
Przez 8-10 godzin pianka wyschnie, należy usunąć nadmiar nożem.
6
Jeśli zdecydujesz się zajść w szczeliny między ścianą i podłogą za pomocą uszczelnienia, weź mech, ciągnąć lub джутовый filc. Należy pamiętać, że filc wcześniej trzeba namoczyć w формалине, aby nie chciał zapalić mol, a mech nie musi kruszyć w rękach. Ponadto, trzeba będzie конопатка (łopatka z drewna lub metalu).
7
Roll materiał w kiełbaskę, dołączyć do szczeliny i delikatnie strzelać конопаткой tak, aby dokładnie wsi w środku. Do bardziej efektywnej pracy użyj młotka.
8
Do uszczelniania szczeliny wąskie (poniżej 1 cm) można użyć szpachlówki. Stosować ją szpachelką i delikatnie разглаживайте, aby zapewnić szczelność.
9
Po tym, jak szczelina заделана, zajmijcie się ozdobnym wykończeniem. W zależności od wnętrza swojego pokoju, wybrać ozdobne opony, plastikowe lub drewniane listwy przypodłogowe. Jeśli nie przeszkadza wygląd kątów, przykręcić szyny za pomocą śrub, w przeciwnym razie zaopatrz się w specjalne profile, składające się z dwóch części. Przy tym przykręcić do podłogi część dolną, a górną po prostu włóż do szczeliny i zatrzasnąć. Plastikowe listwy wystarczy posadzić na trwały klej.
logo
Kategoria:
Remont chaty

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.