Jak zainstalować certyfikat ssl

Certyfikat SSL jest używany wieloma witrynami internetowymi i serwerami w celu zapewnienia bezpieczeństwa. Technologia ta jest kompatybilna ze wszystkimi popularnymi przeglądarkami i systemami operacyjnymi. Zakupiony certyfikat SSL jest rodzaj pliku tekstowego z zaszyfrowaną informacją, która może być rozpoznana tylko serwerem podczas instalacji.

Jak zainstalować certyfikat ssl

Instrukcja

1
Skopiuj pliki certyfikatu SSL na twój Apache-serwer. Znajdź plik konfiguracyjny do edycji, który zazwyczaj znajduje się w lokalizacji /etc/httpd i ma rozszerzenie conf. Otwórz dokument w edytorze tekstu i sprawdzić go pod kątem bloku , w którym znajduje się konfiguracja serwera. Ustaw kod certyfikatu SSL w każdym bloku . Zapisz plik, aby zakończyć instalację.
2
Utwórz CSR-wniosek do uzyskania klucza prywatnego dla serwera Courier IMAP. Tworzy nowy plik, który będzie zawierał informacje dotyczące klucza i certyfikatu SSL. Przy tym pomiędzy nimi nie powinno być pustych wierszy. Zapisz dokument z rozszerzeniem pem w odpowiednim katalogu serwera, po czym uruchom go ponownie, aby zmiany zostały wprowadzone.
3
Przejdź do panelu zarządzania serwerem cPanel i wybierz sekcja SSL/TLS Manager. Wybierz opcję Upload a New Certificate, a następnie kliknij na przycisk Browse, a następnie określ ścieżkę do pliku certyfikatu SSL. Jeśli dane certyfikatu przedstawione w formie wiadomości e-mail, to skopiuj te informacje w polu Paste the crt below. Kliknij na przycisk Upload. Po tym, przejdź do kroku Ca Bundle i wykonaj analogiczne czynności z pośrednim certyfikatem. Po tym kliknij na przycisk Install Certificate, aby zapisać ustawienia.
4
Skopiuj certyfikat SSL na Exchange serwer. Uruchom konsolę zarządzania i przejdź do sekcji Exchange Management Console. Wybierz opcję Manage Databases i otwórz menu Server configuration. Wprowadź ścieżkę do twojego certyfikaty, a następnie kliknij przycisk Complete. Po tym zakończ i uruchom ponownie serwer.
5
Należy zapoznać się uważnie z instrukcją instalacji certyfikatu SSL na serwerze w zależności od jego rodzaju. Zazwyczaj te informacje są dostarczane przez sprzedawcę. W przeciwnym razie można ją znaleźć w internecie na specjalistycznych stronach.
logo
Article Categories:
Bezpieczeństwo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *