Jak zablokować korzystanie z serwisu

Często zdarza się, że użytkownik KOMPUTERA, należy ograniczyć dostęp do określonych zasobów internetowych. Uniemożliwić zwiedzanie różnych miejsc, dla dziecka, dla swoich pracowników w biurze na poziomie technicznym jest możliwe, trzeba tylko użyć administracyjne techniki lub jakieś oprogramowanie.

Jak zablokować korzystanie z serwisu

Trzeba

  • – system antywirusowy (KIS, Eset, itp.).

Instrukcja

1
Aby zablokować dostęp do stron internetowych można pójść różnymi drogami. Jeden z nich polega na edycji pliku hosts. Aby rozpocząć, otwórz ten plik. Znajduje się on w katalogu X:windowssystem32driversetc (gdzie X to litera partycji, na której zainstalowany jest system operacyjny Windows, zwykle jest to litera C). Otwórz ten plik w programie Notatnik lub innym edytorze tekstu. Aby to zrobić kliknij prawym przyciskiem myszy na pliku hosts, znajdź pozycję „Otwórz za pomocą” i wybierz żądany program.
2
Po tym plik hosts zostanie otwarty w edytorze tekstu, skopiuj link do blokowany zasób. Przejdź do edytora tekstu i ustawić kursor na ostatnią linię (aby to zrobić kliknij po słowa „localhost” i naciśnij na przycisk Enter). W ten wiersz napisać samemu lub skopiuj z poprzedniego wiersza adres ip 127.0.0.1. Po tych cyfr naciśnij klawisz Tab lub zostawić tyle miejsca, ile i na poprzedniej linii. Wklej wcześniej skopiowany link, bez protokołów (tj. www lub http) i zapisz plik.
3
Inna metoda blokady polega na użyciu specjalnych usług w systemach antywirusowych. Jedna z nich — Eset. Do blokowania określonych zasobów internetowych, z jego pomocą, przejdź do sekcji „Ochrona i dostęp do internetu”, gdzie w kategorii zarządzania adresami znajdź opcję z listy blokowanych adresów. Klikając przycisk „Dodaj”, a następnie wpisać adres redukcji zasobu.
4
Taki serwis istnieje i systemem antywirusowym Kasperskiy Internet Security. Do blokowania niechcianych stron internetowych za pomocą KIS otwórz okno antywirusa i w menu, zajmujący lewe położenie, kliknij na pozycję „kontrola Rodzicielska”. W następnym kroku wybierz swoje konto (administrator), otwórz zakładkę „stronach”, zaznacz pole wyboru ściegu „Włącz kontrolę”. Po tym kliknij na przycisk „Wyjątki” i dodaj niezbędne adresy internetowe.
logo
Article Categories:
Bezpieczeństwo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *