Jak zabrać wód gruntowych

Nadmiar wilgoci nie potrzebuje ani na daczy, nie ma fundamentu w domu, ani w piwnicy, więc zanim budować budynek i kopanie piwnicy, zadbaj o wycofanie wód gruntowych. Ze stałym poziomem wody gruntowej można nic zrobić nie można, a „верховодку”, która powstaje podczas topnienia śniegu lub przy silnym libna, można zminimalizować.

Jak zabrać wód gruntowych

Trzeba

  • – bur;
  • – gruz lub rury drenarskie;
  • – pokrywa.

Instrukcja

1
Struktura gleby jest bardzo niejednolita, składa się z warstwy przepuszczalne dla wody i piasku, i водоупорных – glinianych. Wilgoć przenika z góry w postaci deszczowych i wód roztopowych. Górna warstwa gleby przepuszcza wodę, a ona pędzi w dół do pierwszego gliny. Tam płyn gromadzi się w podziemnych озерцах i „soczewki”. Stopniowo ona płynie w stałe wód gruntowych.
2
Jeśli masz grunt składa się głównie z warstw piaszczystych, woda nie będzie utrzymywał się na swojej działce na długo. Jeśli gleba działki zawiera dużo gliny, woda będzie wiele kłopotów, подтапливая piwnicy i подмывая fundament. Nadmiar wilgoci nie jest najlepszy sposób wpływa na swoich nasadzeń, a w rezultacie można stracić zbiorów.
3
Aby pozbyć się takich problemów, trzeba zabrać „верховодку” za pomocą drenażu. Studnie протыкают kilka водоупорных warstw gruntu i woda szybko znajdzie drogę do gruntowych jeziorach, nie zatrzymując się na górze.
4
Nawet studnia o średnicy 10-15 cm zabierze ogromna ilość nadmiaru wody gruntowej. Z pomocą bura высверлите ziemnego. Jego głębokość zależy od struktury gruntu na działce. Zazwyczaj wystarczy 3-5 metrów, aby odprowadzić nadmiar płynu do głębokich wodoodporny warstw, które wezmą ją.
5
Rury do odprowadzania perforowane, przez otwory są uczę się szybciej wilgoć, aby łatwo zapada w głąb. Specjalną rurę wentylacyjną odpowiedniej średnicy wsunąć w otwór. Jeśli rury nie, wsypać ziemnego czyste dużym gruzem do góry. Woda między kamieni odbywa się natychmiast. Przykryć od góry pokrywą otwór odpowiedniej wielkości i wsypać ziemią. Zaznacz jak to miejsce odwiertu, aby nie uszkodzić jej.
6
Zrób kilka takich kanałów odwadniających odprowadzania wody na obwodzie podmiejskiego domku i piwnicy. Studnie długie lata będą służyć bezawaryjnie ci, eliminując wilgoć.
logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.