Jak wzmocnić dom

Dom wybudowany przez profesjonalnych budowniczych z wysokiej jakości materiału, może trwać swoich właścicieli dziesiątki lat. Błędy popełnione przy budowie, skracają ten okres do kilku lat. Najbardziej śmiertelne są błędy przy zakładaniu fundamentów. Określone powyżej poziomu przemarzania gruntu, bez wzmocnienia pływających gruntów lub z różnicy wysokości, fundament bardzo szybko poprowadzi, a stąd i odkształcenie ścian i ewentualny upadek. Jeśli jesteś ofiarą nieuczciwej pracy wykonawca może zwrócić się do sądu, a sam dom trzeba będzie pilnie wzmocnić.

Zrób dom swojej twierdzy

Instrukcja

1
Wzmocnienie fundamentów.
Metoda wzmocnienia fundamentów zależy od rodzaju deformacji:
1. Naruszona integralność samego fundamentu. Pęknięcia pojawiły się w roztworze. Rozwiązanie: zastrzyki fugi w szczeliny i pustki.
2. Zgnite лежни, z powodu których pod samym fundamentem powstały pustki, albo na fundament zwiększyło się obciążenie (dodatek). W tym przypadku można wzmocnić poprzez zastrzyki z tego samego roztworu pod podeszwę fundacji.
3. W przypadku, gdy planowany wzrost obciążenia jest bardzo istotny, to wzmacniać fundamenty należy виброштампованными stosy;
4. Przy budowie aneksów do domu ze względu na drgania i odkształcenia gleby nawet najbardziej trwałe fundacja może prowadzić. W tym przypadku oprócz wzmocnienia stosy, należy wzmocnić ściany nośne metalowe zabepieczenie.
5. Uniwersalny sposób wzmocnić fundament – go poszerzyć. Wokół domu wyrywają wykopu na głębokość podstawy, oczyścić z ziemi i gruzu budowlanego, w fundament w szachownicę w odległości 20 cm, wbijając zbrojeniowe pręty o przekroju co najmniej 16 mm. Na nich budują wzmocnienie pas, szalunki i wlać beton.
2
Wzmocnienie ścian.
Jeśli z fundamentem zrozumiałeś, to należy wzmocnić ściany. Głównym problemem, który prowadzi do zniszczenia ścian oprócz fundamentu – to brak hydroizolacji. W tym przypadku na ściany domu zadają pasty na bazie bitumu. Ale ten sposób nie jest wystarczająco bezpieczne, tak jak z czasem bitum foliowane i odpada. Całe wodoodporne trzeba aktualizować ponownie.
Dużo bardziej niezawodny sposób – to jest pokrycie ścian hydrofobowe treści, które zmywam wodę z powierzchni, a także mocno konkatenowane ze ścianą, przedostając się do wnętrza jej na głębokość do 1 cm.
Najdroższy, ale i najbardziej niezawodny sposób: impregnacja ściany specjalnymi гидроизолирующими kompozycje. Mogą one całkowicie nasączyć ścianę, stając się z nim jednością.
3
Nie zapomnij zrobić odprowadzenie wód gruntowych od ścian. Do tego wokół domu wyrywa się rów, który mocno ubite z gliny.
logo
Article Categories:
Remont chaty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *