Jak wlać parter

Pełne pomieszczenie, które częściowo wznosi się nad poziomem ziemi, nazywane parterze piętro. Cokół budynku nie jest piwnicą. Standardowa wysokość sufitów i obecność okien pozwalają wyposażyć to pomieszczenie na pralnię, siłownię lub bilard. W „cokole” prywatnego domu nie jest zakazane jest umieszczanie gazowych kotłowni, a także baseny i sauny. Cokół służy częścią fundamentu, dlatego do procesu jego zakładki warto podchodzić odpowiedzialnie. Istnieje standardowa technologia wypełnienia parteru.

Jak wlać parter

Trzeba

  • – wzmocnienie klatki;
  • – monolityczny beton;
  • – „chudy” beton (zaleca się beton B7,5 Ж3);
  • – betonowe bloczki fundamentowe;
  • – żelbetowe płyty;
  • – wpadające гидроизоляционный skład;
  • – piasek;
  • – żwir;
  • – maszyny rolnicze do wykopania dołu.

Instrukcja

1
Zrób układ fundamentów zgodnie z danymi projektowymi.
2
Wykopać wykop, którego głębokość będzie na 1,5 m poniżej poziomu posadzki parteru.
3
Wsypać piaszczysto-гравийную poduszkę (10 cm piasku, a następnie 20-25 cm żwiru), zagęścić ją.
4
Wlać подбетонок. To odbywa się w celu wyrównania obciążenia fundamentu na grunt.
5
Pokryć replikę woskiem i odlać monolityczne железобетонную płytę. Fundament jest gotowy.
6
Po tym jak zamarł beton, wyrównać ściany cokołu. Najłatwiej je zbudować z betonowych bloków fundamentowych. Bardziej pracochłonny proces – odlewanie monolitycznych ścian na zbrojeniowych karkasach. Aby ściany były wodoszczelne, przed ich wypełnieniem wpisz w beton гидроизоляционный skład.
7
Na końcowym etapie odbywa się budowa sufitu cokołu, który jest jednocześnie podłogą pierwszego piętra budynku. Stropem może służyć jako gotowy żelbetowa płyta. Można również samodzielnie wylać całe monolityczne żelbetowe stropy.
Należy zwrócić uwagę
Przed rozpoczęciem budowy domu jednorodzinnego należy określić strukturę gleby. Obecność na działce wysokiego poziomu wód gruntowych urządzenie wymaga skomplikowanego systemu odprowadzania wody, która znacznie zwiększy затратную koszt wybudowania budynku. W takich przypadkach od budowy parteru lepiej zrezygnować. Jeśli obecność cokołu budynku konieczne, można zrobić go płytkie kosztem większego wyniesienia nad poziomem ziemi.

Porada
Opisana technologia wypełnienia parteru wymaga szybkiego tempa prac. Jest to związane z procesami przesunięcia i przetarcia ścian wykopu.

Najmniejszy technologicznych nieprzestrzeganie zaleceń może doprowadzić do braku zamkniętym styku płyty fundamentowej ze ścianami piwnic pomieszczenia.

logo
Article Categories:
Remont chaty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *