Jak wytwarzać królicze skórki

Często кролиководы starają się samodzielnie produkcja skór królików w warunkach domowych, bez względu na złożoność procesu. Do tego celu istnieje wiele receptur i metod. Jakiego z nich by się nie wybierają, w każdym przypadku będzie składać się z etapów отмоки, мездрения, пикелевания, garbowania i жирования.

Jak wytwarzać królicze skórki

Trzeba

  • – czysta woda;
  • – sól;
  • – talia;
  • – formaliny;
  • – gliceryna;
  • – soda;
  • – willow wywar;
  • – mydło.

Instrukcja

1
Najbardziej prosty, ale w tym samym czasie pracochłonny sposób wykonania króliczej skóry – теребление. Suche surowce słabe-na sucho (przeciągnij skórkę na правилке i pozostawić w cieniu do pełnego wyschnięciu). Обрызните mlekiem tak, jakby увлажняете bielizna podczas prasowania. Dotykaj skórkę z kwadratowego centymetr rękami. Twoje ruchy powinny przypominać proces usuwania zanieczyszczeń z spodni. Jednocześnie należy zdejmować folii.
2
Inna metoda garbowania skór – chemiczny. Do tego potrzebne są niektóre odczynniki. Łaźnia skórę można wytwarzać natychmiast po zdjęciu. Jeśli proces jest opóźniony na czas nieokreślony, to ją konserwują, za pomocą słone-suchy sposób. Do tego trzeba zetrzeć мездру solą, rozciągnąć na правилке i wysuszyć w cieniu. Na drugi dzień trzeba usunąć resztki soli. Jeśli wydalanie skórkę w zimie, to nie można pocierać ją solą, a po prostu zamrozić.
3
Zacznij выделку z отмоки. Umieść skórę w pojemniku z wodą słodką, powinna ona swobodnie pływać. Zmierzyć ilość wody używana do отмоки, tak jak przyszłych procesów пикелевания i garbowania konieczna taką samą ilość roztworu.
4
W surowiec zawiera dużą ilość bakterii, które szybko się rozmnażają się w roztworze. Aby stłumić ich działalności są używane antyseptyczne. Dodaj na jeden litr wody czterdzieści-pięćdziesiąt gramów soli kuchennej (jedna łyżka), 0,5-1 ml formaliny lub 1-2 tabletki сульфидина (można kupić w każdej aptece).
5
Przygotować pół litra wywaru z liści brzozy, dęby lub wierzby i dodać do wody. Zazwyczaj królicza skórka размокает za dwanaście godzin. Jeżeli to nie nastąpi, wykonaj nowy roztwór, a następnie powtórz proces moczenia.
6
Kolejnym etapem wykonania jest мездрение. Rozłóż размокшую skórkę na talii. Szorować jej tępym nożem (szczotką stalową, odłamkiem warkocze), usuwając resztki mięsa i tłuszczu, usunięcie folii. Należy zaczynać od ogona, stopniowo przechodząc do głowy. Kierunek ruchu w мездрении bocznych części – od grzbietu do żołądka. Po praniu выколотите kijem włosów, wytrzeć мездру suchą szmatką w celu usunięcia nadmiaru wilgoci.
7
Następny etap – пикелевание. Przygotuj roztwór na bazie kwasu octowego esencje (na jeden litr roztworu potrzebował 60 ml 70% esencje, trzydzieści gramów soli kuchennej i 940 ml wody). Umieść skórkę w ten roztwór na czas od pięciu godzin do czterech dni (zależy od jakości surowca). Aby sprawdzić gotowość trzeba wyjąć skórkę i zginać czterokrotnie мездрой w górę. Mocno ścisnąć skórę, przesuń palcem po żebrach i zwolnij. Jeśli na miejscu zadrapania pozostanie pasek – proces nie jest zakończony, jeśli w ciągu 10 sekund znika – пикелевание zakończone.
8
Następna operacja – пролежка. Wyciśnij dojrzałe w пикуле skórki, złóż je w stosy włosem do góry, przykryć deskami i umieścić na ładunek. Пролежка trwa nie dłużej niż dwa dni. Po jej zakończeniu na mieszku okładce może zostać kwas, który jest neutralizowany roztworem sody (1 gram na litr wody).
9
Ostatni etap wykonania króliczej skóry – garbowanie. Może ono być tytanem i chrom. Титановое garbowanie odbywa się z wykorzystaniem wywaru ивовой kory. Wypełnij pojemnik ивовой kory wraz z drobnymi gałązkami, przykryć i gotować pół godziny. Odcedzić wywar, dodać 50-60 gramów soli i ostudzić. Umieść skórkę w roztworze na dwóch – trzech dni. Naturalny garbowanie sprawia, że skórki sztywne, więc pierwsza opcja jest lepszym rozwiązaniem.
logo
Kategoria:
Różny

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.