Jak wysłać zdjęcie przez Skype

Wyślij zdjęcie przez Skype, wykonując zaledwie kilka kliknięć myszą komputera. I nie ma znaczenia, jakiej wielkości będzie plik – przesyłka będzie natychmiastowe, oczywiście, jeżeli prędkość Internetu pozwala. Oprogramowanie daje możliwość wysyłania zdjęć swoich rozmówców, w jakim miejscu na świecie, oni nie byli.

Jak wysłać zdjęcie przez Skype

Trzeba

  • – dostęp do Internetu;
  • – komputer;
  • – zainstalowany program do komunikacji Skype;
  • – zdjęcia.

Instrukcja

1
Aby rozpocząć, wybierz zdjęcia, które chcesz wysłać za pośrednictwem Skype ’ a. Rozmiar może być dowolny, jakość też. Standardowa wersja Skype pozwala wysyłać zdjęcia i obrazki w formacie .jpg .bmp – czyli JPG i битмап. Sprawdź, czy odpowiadają zdjęcia te wymagania.
2
Zaloguj się do Skype ’ a, po prawej stronie znajduje się okno z kontaktami. Umieść kursor na konto osoby, której chcesz wysłać zdjęcie. Kliknij na niego prawym klawiszem myszy komputerowej. Można wysłać zdjęcie lub obrazek i w ogólny czat.
3
W wyświetlonym oknie menu kliknij na napis „Wyślij plik”. Jak tylko kliknięto na tej pozycji myszką, ukaże się menu-nawigator. W tym oknie wybierz folder, w którym przechowywane są zdjęcia. Można zatrzymać się w folderze znajdującym się na pulpicie, w folderze „Moje dokumenty” na dysku, USB flash i tak dalej.
4
Kliknij na wybrany plik ze zdjęciem w wybranym komputerowej folderze. Przesyłka już się rozpoczęła, czas wysyłki zostanie ustalona w zależności od prędkości Internetu u ciebie i u twojego rozmówcy. Zwykle jest to kilka sekund lub nawet mniej. Teraz człowiek, którego wysłałeś zdjęcie, należy nacisnąć przycisk „odbierz plik”, aby on został załadowany na komputer.
Należy zwrócić uwagę
Za pomocą Skype możesz wysyłać nie tylko zdjęcia, ale i filmy, nagrania dźwiękowe, programy, dokumenty tekstowe. Zniesienie ograniczeń wielkości plików daje duże korzyści, na przykład, e-mail plik z dużym ciężarem może się nie udać, to musisz ścisnąć go.

Porada
Jest jeszcze jeden sposób wysyłania zdjęć przez Skype. Otwórz folder, gdzie znajdują się zdjęcia. Wybierz i przeciągnij ten plik bezpośrednio na konto na liście kontaktów Skype ’ a. Zdjęcia zostaną wysłane, sprawdź to klikając na konta rozmówcy. W wyświetlonym oknie rozmowy będzie widać, czy wystąpił przekazywanie zdjęcia.

logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.