Jak wyprowadzić zboŝowych

Wołek, jak odnoszą się do rodziny chrząszczy szkodników, która liczy kilka tysięcy odmian. Owady uszkadzają ogrodnicze kultury, a także mogą mieszkać w stodołach, gdzie przechowywane są zapasy zboża. Często запасливые gospodyni spotykają je w mące, kaszy, jeśli naruszone warunki przechowywania produktów.

Jak wyprowadzić zboŝowych

Trzeba

  • – интексицидные leki;
  • – nafta;
  • – mydło;
  • – terpentyna;
  • – bura;
  • – olej napędowy;
  • – piekarnik.

Instrukcja

1
Do walki z долгоносиками, uszkodzenia ogrodnicze kultury, użyj интексицидные preparaty, które są dostępne w sklepach dla ogrodników aptece.
2
Rozcieńczyć preparat zgodnie z zaleceniami, spray zagrożonych przez owady obszary za pomocą rozpylacza. Traktowanie przeprowadzać wczesną wiosną i w okresie wegetacji rozwoju roślin co najmniej dwa razy.
3
Nie należy używać agresywnych интексицидные leki w czasie kwitnienia drzew, krzewów owocowych i upraw roślinnych. Zapylanie należy wykonywać wcześnie rano lub późnym wieczorem, gdy nie ma upałów i słońca.
4
Jako ludowych metod używać do walki z долгоносиками mieszanina nafty, terpentyny i mydła w płynie lub mieszanina oleju napędowego, boraksu i mydła. Wymieszać składniki w równych proporcjach, spray wszystkie zakażone miejsca.
5
Jeśli błędy z długimi хоботками rozwiedli się w swoich zapasów spożywczych, kaszę przepłukać, osuszyć w piekarniku. Niestety, mąkę zmyć się nie da. Przy słabym porażeniu долгоносиками прокалите wszystkie zapasy w piekarniku. Jeśli w mące zamelduj się duże kolonie owadów, trzeba ją po prostu wyrzucić, tak jak produkt pod wrażeniem nie tylko жучками, ale i ich личиками i spożywanie go w żywności jest niebezpieczne dla zdrowia.
6
W charakterze środków zapobiegawczych na pojawienie się owadów w szafach magazynowych przechowywać mąkę, kaszę, makaron w szczelnie zamkniętych sterylnych bankach w suchym, dobrze ogrzewanym pomieszczeniu.
7
Nie kupuj produktów więcej, niż można zużyć w ciągu jednego miesiąca. Wszystkie zaprawy produktu staraj się kupować u sprawdzonych producentów, które sprawdziły się na rynku spożywczym, ponieważ często zdarzają się sytuacje, kiedy kupiłeś opakowane produkt, otworzył opakowanie i zobaczyli małych tropicieli z długimi хоботками. To oznacza tylko jedno, że fug produkty zostały zainfekowane larwami, które zamieniły się w osobniki dorosłe podczas przechowywania i w ten sposób trafiły w twój dom.
logo
Kategoria:
Sad i ogród

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.