Jak wyprowadzić kreta z działki

Jeśli na swojej działce można zauważyć разрыхленные garść ziemi, to swoimi sąsiadami stały się krety. Od tych uroczych zwierząt należy pozbywać, bo sami szkodzą, uszkadzając korzenie roślin uprawnych, jedzenie przydatnych robaki i niszcząc kwietniki.

Jak wyprowadzić kreta z działki

Trzeba

  • – nafta;
  • – benzyna;
  • – łopata;
  • – kamfora;
  • – czosnek;
  • – świeże śledzie;
  • – wiatraki, gramofony;
  • – szklane butelki;
  • – ultradźwiękowy odstraszacz.

Instrukcja

1
Отпугните krety za pomocą ostrego zapachu. Mokre szmaty w nafcie, benzynie lub нашатырном alkoholu i opuść je do nory. Codziennie zmieniaj szmaty na свежесмоченные.
2
Kup śledzie i pozostawić w ciepłym miejscu na kilka dni. Раскопайте wejścia do nory, umieścić w nich стухшую ryby i wsypać ziemią.
3
Posiekać kilka głowic czosnku i wymieszać go z камфорой w proporcji 1:1. Otrzymaną mieszaninę umieścić w nory i obok niej. Zamiast czosnku można użyć cebuli.
4
Umieścić na swojej stronie groch, fasola, mimozę, czosnek, jarząbek cesarski. Rośliny te mają zapach, który krety nie znoszą.
5
Krety boją się życzliwość (drapieżny ptak z rodziny łasica) i, słysząc jej śpiew, opuszczają teren. Poznać miłość na swojej działce trudne, ale można go odtworzyć dźwięk. Kopany w ziemię wysokie wiatraki, gramofony, które krąży od wiatru, będą tworzyć charakterystyczny szum.
6
Zamiast вертушек można wykorzystać szklane butelki. Kopany ich na obwodzie działki pod kątem 45 stopni, pozostawiając szyjce na zewnątrz.
7
Kup w sklepie odstraszacz kretów. Urządzenie to wytwarza fale ultradźwiękowe, zmuszając zwierzęta opuścić posterunek.
8
Jeśli na działce mamy jeden kret, to można go złapać. Znajdź wejście do nory zwierząt, trochę раскопайте go i odsunąć się na bok. Krety szybko reagują na zniszczenie swojego mieszkania i spieszy się do rozwiązania problemu. Po pewnym czasie widać wyraźny mieszać pod ziemią — to jest kret. Szybko подкопайте zwierzęcia łopatą i umieścić w wiadrze. Zanieś отловленное zwierzę z dala od domu i zwolnij.
Należy zwrócić uwagę
Nie próbuj zniszczyć nory kretów. Zwierzęta nie wyjdą z fazy, a wręcz przeciwnie выроют jeszcze więcej nord.

Porada
Kup psów i kotów. Zapach tych zwierząt jest w stanie odstraszyć krety.

Rozsianych po całym okręgu naftaliny są. Oprócz krety oni pomogą odstraszyć gryzonie i węże.

logo
Kategoria:
Sad i ogród

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.